Tallinn kavatseb läbi viia tasuta pakutava traadita andmeside (WiFi) leviala laiendamise uuringu, mille põhjal otsustada piirkonnad, kus Tallinna linnal on otstarbekas tagada oma vahenditega tasuta traadita internet.
Tallinna linnavalitsusele esitatud linnavolikogu otsuse eelnõuga tehakse ettepanek algatada programm „Tallinn – vaba interneti linn“, mille eesmärgiks on vaba interneti kättesaadavuse parandamine ning Tallinna linna elanike ja külaliste heaolu suurendamine. Ühtlasi soovitakse programmiga tõsta Tallinna atraktiivsust turismi sihtkohana ja suurendada seeläbi linna konkurentsivõimet.
Uuringu läbiviimiseks eraldatakse linna infotehnoloogia tsentraliseeritud kulude alaeelarvest 10 000 eurot. Korraldatavad uuringud peavad välja selgitama Tallinnas tasuta traadita interneti kättesaadavuse ja ühenduse kvaliteedi. Uuringute tulemustest lähtuvalt määratakse kindlaks piirkonnad ning ettevõtted, asutused ja organisatsioonid, kus Tallinna linnal on otstarbekas tagada oma vahenditega või koostöös teiste isikutega tasuta traadita interneti kättesaadavus. Samuti on plaanis esitada ettepanekud ettevõtete, asutuste ja organisatsioonide kaasamiseks programmi ning teha rahalised arvestused tegevuste elluviimiseks.
Eelnõu kohaselt tuleks linnavalitsusel esitada uuringute tulemused ja ettepanekud programmi elluviimiseks koos rahaliste arvestustega linnavolikogule 1. septembriks 2015 ja näha vajalikud rahalised vahendid ette Tallinna linna järgnevate aastate eelarvetes.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Tehnilise Järelevalve Ameti andmetel kasvab mobiilse interneti kasutajate arv pidevalt - 2015. aasta I kvartalis kasutas mobiilset internetti 72% kõikidest aktiivsetest SIM-kaardi kasutajatest.
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb
Seotud lood
Üha rohkem inimesi töötab hübriidrežiimis ehk kontoris viibimise ja kodus töötamise vaheline piir on hägustunud. Sellega koos muutuvad üha paindlikumaks ka töötamiseks vajalikud lahendused. Üheks uuenduseks on tõsta veebikoosolekute ja sündmuste korraldamise tehnilist kvaliteeti ning tõhusust, ent milliseid võimalusi lähitulevik pakub?