Autor: Merlin Mägi • 15. juuni 2015
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Riik hakkab koolitama IT-huviringide juhendajaid

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ning Vaata Maailma Sihtasutus allkirjastasid lepingu IT-alaste huviringide juhendajate pilootkoolituseks.

„Eesti IT-sektori tööjõupuuduse vähendamiseks on vajalik astuda konkreetseid samme – suurendada vastuvõttu ülikoolide IKT-erialadele, jätkata IT-Akadeemia initsiatiivi, toetada IKT-valdkonna doktorante ning teadustegevust jne. Kuid IKT-spetsialistide järelkasvu kindlustamiseks on oluline panustada ka tehnoloogiaerialade populariseerimisse, mille üheks võimaluseks on IKT- alase huvihariduse pakkumine“ rääkis Majandusministeeriumi IKT oskuste koordinaator Ave Lauringson.

Vaata Maailma Sihtasutusega koostöö raames piloteeritakse esmalt mõnekümne inimese peal, kuidas varasema pedagoogilise hariduseta inimesed saavad hakkama huviringi juhendaja rollis. Projekti eduka läbiviimise korral on soov sarnaseid koolitusi jätkata veelgi suuremas mahus.

“Teame, et on palju lapsi, kes väga tahaksid NutiLaborites ja teistes IT-huviringides osaleda, kuid uute ringide avamise üheks hädavajalikuks eelduseks on juhendajad”, selgitas IT-huviringe NutiLabor korraldava Vaata Maailma Sihtasutuse juhataja Kristi Kivilo. “Tahame näidata, et IT-ringe saavad juhendada kõik, kes lapsi või tehnoloogiat ei karda”, lisas ta.

IT-erialadele õppima asujate uuringust (TÜ, TTÜ; 2015.a) selgub, et kõige suurem mõjutaja just IT-õpingute kasuks otsustamisel oli varasem praktiline kokkupuude tehnoloogiaga – 36% küsitletutest pidas esimest arvutit ning isetegemise võimalust murdepunktiks IT vastu huvi tärkamisel. Uuringu poliitikasoovitustes tuuakse riigipoolsete sekkumisvõimalustena välja just huviringide kättesaadavuse suurendamise koolide, kõrgkoolide ja kogukonna kaudu. Samuti ringijuhendajate koolitamist, ringitöö läbiviimist toetavate vahendite soetamist ning töötasu.

„Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium panustab järgmisel Euroopa Liidu programmeerimisperioodil IT-haridusse 8 miljonit eurot.

Lepingu raames töötatakse välja spetsiaalne koolitusmetoodika ning katsetatakse selle sobivust sihtrühma peal, kelleks on näiteks lapsevanemad, IT-tudengid, noorsootöötajad või teised kogukonnaliikmed. Koolitustele on oodatud kõik, keda huvitab töö lastega ning kes oskavad arvuteid kasutada tavakasutaja tasemel.

Täpsemalt saate lugeda siit.

Liitu ITuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Anne WellsReklaami projektijuhtTel: 5880 7755