ITuudised.ee  • 25. september 2015
Jaga lugu:

President Ilves tutvustas San Franciscos Eesti e-edulugu

President Toomas Hendrik Ilves tutvustas CloudFlare Interneti tippkohtumisel Eesti e-edulugu.
President Toomas Hendrik Ilves tutvustas CloudFlare Interneti tippkohtumisel Eesti e-edulugu.  Foto: Vabariigi Presidendi Kantselei

President Toomas Hendrik Ilves osales Ameerika Ühendriikides, San Franciscos toimunud CloudFlare Interneti konverentsil, kus ta tutvustas infotehnoloogia valdkonna ekspertidele Eesti e-edulugu ning arutles koos CloudFlare tegevjuhi ja kaasasutaja Matthew Prince’iga e-ühiskonna tuleviku üle.

“Eesti ühiskond omab suurepärast IT kirjaoskust, seda paljuski tänu Tiigrihüppe programmile, mis oli koolide internetiga varustamine 1990ndatel aastatel. Lisaks inspireeris tuhandeid noori nende eakaaslaste läbilöök just IT valdkonnas, näiteks Skype’i edulugu. Me oleme harjunud infotehnoloogiliselt suurelt mõtlema,” ütles president Ilves.

“Kahjuks on probleemiks, et paljud Euroopa riigid on selles valdkonnas maha jäänud või ei pea oluliseks siin kaasajale kohaselt panustada. Riigipiiride üleste e-teenuste võrgu loomisest võidaks kogu Euroopa ja see tõstaks ka meie kõigi majanduslikku konkurentsivõimet. USAs toimib väga hästi e-teenuste vaba liikumine, Euroopas kahjuks mitte ja seega ei suuda me USA-ga ses osas konkureerida,” lisas Eesti riigipea.

Ta tutvustas põgusalt ka e-residentsuse ideed ning seda, kuidas Eestis on era- ja avalik sektor teinud e-teenuste pakkumisel koostööd.

Tippkohtumisel arutati infotehnoloogia valdkonna võimalikke arengusuundi järgmise viie aasta jooksul ning selle mõju ajakirjandusele, ettevõtlusele ja valitsemisele. 300 osaleja hulgas oli idufirmade esindajaid, akadeemikuid, IT valdkonna eestkõnelejaid ja ajakirjanikke.

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Enimloetud
Aali Lilleorg
Aali LilleorgtoimetajaTel: 505 3172aali@ituudised.ee
Ana Madismäe
Ana Madismäereklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150Ana.Madismae@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt