ITuudised.ee  • 5. oktoober 2015
Jaga lugu:

Ilves: EL suurimaks puuduseks on ühtse digituru puudumine

Eesti IT valdkonna eestvedajad tutvustasid Maailmapangas e-lahendusi.
Eesti IT valdkonna eestvedajad tutvustasid Maailmapangas e-lahendusi.  Foto: Katrin Eliste

Euroopa Liidu üheks suurimaks vajakajäämiseks on riigipiiride üleste e-teenuste võrgu ehk ühtse digituru puudumine, mis näiteks Ameerika Ühendriikides toimib väga hästi, avas president Toomas Hendrik Ilves reedel Maailmapangas (World Bank) toimunud ürituse “Eesti IT päev – targad lahendused kestlikuks arenguks”.

“Euroopa Liidu probleem seisneb selles, et meil on 28 erineva maksusüsteemiga digiturgu ja see mõjutab meie majanduslikku konkurentsivõimet. Euroopa ei suuda enam USA ega Aasiaga konkurentsis püsida ja me kaotame aastas sadu miljardeid dollareid,” ütles president Ilves.

 

Lisaks president Ilvesele kõnelesid Maailmapangas Taimar Peterkop Eesti Infosüsteemi Ametist, Villem Alango Datel’ist ja e-Riigi Akadeemiast, Arne Ansper Cybernetica’st, Kris Hiiemaa Erply’st, Taavi Einaste Nortal’ist, Tiit Anmann SignWise’ist ning Andrus Viirg EAS’ist.

 

Üritusel räägiti meie tehnilistest lahendustest nagu digitaalne identiteet ja X-teeningtutvustati laiemalt Eestile omast mõtteviisi – avatusttehnoloogiale ja innovatsioonile, mis võib olla võtmeks teiste riikide arengule. Sündmuse eesmärk oli luua kontakte Maailmapangaga ja suurendada Eesti ettevõtete võimalusi olla kaasatud panga eri valdkondade projektidesse arenguriikides.

 

President Ilvese ja Maailmapanga peaökonomisti Kaushik Basu ühisel juhtimisel valmistatakse ühtlasi ette 2016. aasta Maailmapanga arenguraportit "Internet ja areng". Eestil on unikaalne võimalus raporti kaudu jagada oma e-riigi ülesehitamise kogemust ning kujundada valdkonna mõtlemist, seda eriti arengumaades ja rahvusvahelistes organisatsioonides. Raport uurib, kuidas saaks infotehnoloogiale toetumine mõjutada majanduskasvu ja avaliku sektori tõhusust, millised muudatused oleksid vajalikud nii seadusandluses, haridussüsteemis ja institutsioonides ning kuidas mõjutada ühiskonda olema muutustele vastuvõtlik ja avatud.

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Enimloetud
Aali Lilleorg
Aali LilleorgtoimetajaTel: 505 3172aali@ituudised.ee
Ana Madismäe
Ana Madismäereklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150Ana.Madismae@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt