Euroopa Parlamendi täiskogul toimunud arutelul, kus tutvustati digitaalse ühtse turu strateegiat, rõhutas Marju Lauristin ümberõppe vajadust.
Digitaalse ühtse turu asepresidendi Andrus Ansipi avakõnele järgnenud parlamendisaadikute sõnavõttudes rõhutas Euroopa Sotsiaaldemokraatide ja Demokraatide fraktsiooni nimel kõnelenud professor Marju Lauristin, et küsimus ei seisne üksnes Euroopa digitaalse ühtse turu loomises, vaid digitaalse ühiskonna loomises Euroopas.
Marju Lauristin tunnustas komisjoni tehtud töö eest ja avaldas fraktsiooni nimel tehtule toetust, kuid toonitas, et tegemist on alles pika teekonna algusega. "Ühelt poolt annab digitaalne ühtne turg tugeva tõuke uute, kõrgelt kvalifitseeritud töökohtade tekkeks, teisalt nõuavad loodavad uued teenused, aga ka traditsiooniliste elualade digitaliseerimine oskusi, mida tänasel tööjõuturul napib. Seetõttu tuleb suurt tähelepanu pöörata inimeste ümberõppele," ütles Marju Lauristin.
Marju Lauristini sõnul on oluline, et Euroopa Komisjon viiks läbi põhjaliku uuringu, selgitamaks välja digitaalse ühtse turu loomisega kaasnevad riskid ja mõjud, et vältida negatiivseid arenguid tööhõive struktuurile.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Euroopa Liidu üheks suurimaks vajakajäämiseks on riigipiiride üleste e-teenuste võrgu ehk ühtse digituru puudumine, mis näiteks Ameerika Ühendriikides toimib väga hästi, avas president Toomas Hendrik Ilves reedel Maailmapangas (World Bank) toimunud ürituse “Eesti IT päev – targad lahendused kestlikuks arenguks”.
Koosoleku pidamine tähendab rohkemat kui lihtsalt arutelu – see hõlmab päevakorra koostamist, hääletusi, otsuste dokumenteerimist ja protokollide koostamist, kusjuures aina sagedamini toimuvad nõupidamised üle veebi. Eesti tarkvaraarendaja Ektaco on loonud lahenduse, mis viib koosolekute korraldamise uuele tasemele, olgu selleks aastakoosolek, avaliku sektori istung või aktsionäride üldkogu.