Eesti on võtnud eesmärgiks tagada üle Eesti kiire interneti kättesaadavuse ja rajab selleks lairiba baasvõrgu, märkis majandus- ja taristuminister Kristen Michal.

- Majandus- ja taristuminister Kristen Michal. Foto: Eiko Kink
"Oleme tänaseks rajanud 4000 km ning lähiaastail on planeeritud rajada veel 2500 km kiiret interneti võrku," selgitas Michal.
Kogu Eestit kattev baasvõrk on Michali sõnul plaanis valmis saada 2018. aastaks, mis annab piltlikult võimaluse teha oma igapäevast kontori- või koolitööd kõikjal Eestis ka liikudes. "Kui võrrelda, siis Euroopas oleme esimese viie hulgas oma mobiilise interneti kiirusega ja seejuures hinnalt kõige soodsamad. Tulevikus ongi oluline just ühenduse kvaliteet ja mobiilsus, seda peame ka silmas, kui loome taristu kiirete ja ülikiirete ühenduste võimaldamiseks,“ lisas Michal.
Tehnilise Järelevalve Ameti peadirektor Raigo Uukkivi sõnul on mobiilse interneti andmesidekiirused ja katvus tänaseks jõudnud väga heale tasemele. "Olenevalt lõppkasutaja vajadustest on see paljudel juhtudel fikseeritud ühendusele sobilik alternatiiv. Seega on viimase miili juurdepääsulahenduste loomisel mõistlik kasutada kombineeritult fiiberoptilise kaabli vedamist majapidamisse ja mobiilse andmeside lahenduste rajamist,“ selgitas Uukkivi.
Baasvõrk on fiiberoptilistel kaablitel põhinev lairiba andmesidevõrk, mille kaudu viiakse kõikide Eesti majapidamisteni võimalus kasutada ülikiiret internetiühendust.
Seotud lood
Uut äri alustades keskendutakse sageli tootele, teenusele või turundusplaanile, kuid üha enam digitaliseeruvas maailmas on üheks kõige olulisemaks väärtuseks sinu brändi identiteedis kujunemas domeen. Miks on seda vaja, kuidas seda valida ja millistele trendidele peaksid aastal 2025 tähelepanu pöörama? Tuginedes nii Eestist kui ka raja tagant saadud kogemustele panime sulle kokku ülevaate, mis peaks aitama sul domeenidega seotud maailmas hõlpsamini orienteeruda.