Riigilt sadu tuhandeid eurosid tuge saanud idufirma Signwise üritab pankrotist pääseda, sõlmides kohtuväliseid kokkuleppeid.

- Signwise`i tegevjuht Tiit Anmann.
- Foto: Andres Haabu
„See, kas ettevõtted on maksejõuetud, on natuke nagu definitsiooni küsimus. Meil on võlgnevused. Me tegeleme finantseerimiste kaasamisega ja täna me kõiki kohustusi ei ole võimelised täitma. Töö selle nimel käib, et võlgnevused tasutud saaksid,“ tunnistas Signwise'i juht Tiit Anmann.
Ta on kolme ettevõtte juhatuse liige, mis kõik on seotud Signwise'i kaubamärgiga. Signwise tegeleb delikaatsete isikuandmete pilves hoidmise ja digiallkirjastamise teenuse pakkumisega.
Anmanni sõnul sõlmib firma kohtuväliseid leppeid pankrotiavalduste ennetamiseks seetõttu, et firmas nähakse, et on võimalik tegevust siiski jätkata. „Kui mõni võlausaldaja ei jõua nii kaua oodata, siis meie ei saa midagi teha,“ nentis Anmann. Ta lisas, et pankrotimenetlus tehakse siis, kui enam sihti ei ole. „Me tõesti usume oma tegevusse,“ kinnitas Anmann.
Pikemalt saab lugeda
Äripäevast.
Autor: Maarit Eerme, kaubandus.ee toimetaja
Autor: Marta Jaakson, Äripäeva ajakirjanik
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Koosoleku pidamine tähendab rohkemat kui lihtsalt arutelu – see hõlmab päevakorra koostamist, hääletusi, otsuste dokumenteerimist ja protokollide koostamist, kusjuures aina sagedamini toimuvad nõupidamised üle veebi. Eesti tarkvaraarendaja Ektaco on loonud lahenduse, mis viib koosolekute korraldamise uuele tasemele, olgu selleks aastakoosolek, avaliku sektori istung või aktsionäride üldkogu.