9. detsember 2015
Jaga lugu:

Apple peatas interneti-TV teenuse arendamise

Apple`i logo.  Foto: EPA

Apple on peatanud interneti-TV otseülekande teenuse plaanid ning arendab edaspidi platvormi, mille kaudu saavad meediafirmad oma tooteid klientidele müüa, ütlesid asjaga kursis olevad inimesed Bloombergile.

Apple’i plaan müüa 14 kanaliga interneti-TV teenust 30-40 dollarise kuutasu eest on saanud mitu tagasilööki. Nimelt tahavad meediafirmad saada oma programmide eest oodatust rohkem raha, teatas üks asjaga kursis olev inimene.

CBS Corpi tegevjuht Les Moonves ütles teisipäeval toimunud konverentsil, et Apple paneb oma otse-TV plaanid „ootele“.Apple’i probleemid iseloomustavad olukorda, kus uutel internetipõhistel teenusepakkujatel on keeruline meediafirmasid veenda, et tavapärane TV-teenus, mille kuutasu on umbes 85 dollarit, vajab rekonstrueerimist. Takistuse ületamiseks on kaks võimalust – Apple tõstab teenuse hinda või lepivad meediafirmad väiksema rahaga.Praegu keskendub tehnoloogiahiid aga strateegiale, mis tegi edukaks iPhone’i – App Store’i avamine teistele arendajatele, et nad saaksid oma tooteid klientidele müüa. Apple on näinud, et paljud meediafirmad on televisiooni puhul just sellist lähenemist kasutanud.

Autor: Mait Kraun, Äripäeva ajakirjanik

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Enimloetud
Aali Lilleorg
Aali LilleorgtoimetajaTel: 505 3172aali@ituudised.ee
Silver Kleimann-Leimann
Silver Kleimann-Leimannreklaamimüügi projektijuhtTel: 555 737 02silver.kleimann-leimann@aripaev.ee