ITuudised.ee  • 18 jaanuar 2016

TTÜ teadlased tõstavad arvutisüsteemide usaldusväärsust

TTÜ peahoone Tallinnas.  Foto: Pille Kallas, TTÜ halduskorralduse eriala lõpetaja

Tallinna Tehnikaülikooli arvutiteadlased alustavad koostöös Saksamaa, Hollandi ja Itaalia kolleegidega ühisuuringuid usaldusväärsete arvutisüsteemide alal.

Neid süsteeme rakendatakse näiteks transpordis, tootmises, lennunduses, kosmosetehnikas, põllumajanduses, energeetikas, riigikaitses ja ehituses.

Koostööd tehakse Saksa kosmose- ja lennunduskeskusega DLR, Hollandi Delfti Tehnikaülikooliga ja Itaalia Torino Polütehnilise Instituudiga.

Projekti nimega TUTORIAL peaeesmärgiks on TTÜ arvutiteaduse kvaliteedi tõstmine interdistsiplinaarses usaldusväärsete arvutisüsteemide valdkonnas. Projekti raames korraldatakse arvutitehnika alal kaks rahvusvahelist teaduskonverentsi ning kolm suvekooli, samuti toimub lühiajaline teadlasvahetus koostööpartnerite vahel.

TTÜs koordineerib projekti arvutitehnika instituudi professor Jaan Raik.

Projekti kogumaksumus on miljon eurot ning seda rahastab Euroopa Liidu programm Horisont 2020. Projekt on osaks ELi teaduse tipptaseme levitamise ja riikide osaluse laiendamise meetmest, milles TUTORIAL läbis konkursisõela ning saavutas hindamisel maksimumpunktid.

Jaga lugu:
Seotud lood
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Indrek Kald
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 105
Mari Sarapuu
Mari SarapuuIT konverentside programmijuhtTel: 5372 1821