3 märts 2016

Tasuta programmeerimisalased e-kursused algavad taas

Foto: Pixabay

7.märtsil algab Tartu ülikoolis taas tasuta e-kursus programmeerimisest, mille möödunud aastal lõpetas rohkem kui 1400 inimest ja sellele lisaks algab ka uus mahukam kursus programmeerimise alustest.

Möödunud aastal lõpetas üle 1400 inimese TÜ arvutiteaduse instituudi vaba ligipääsuga e-kursuse „Programmeerimisest maalähedaselt“. 7. märtsist on taas võimalik programmeerimisega tutvust teha, sest algab vaba juurdepääsuga Pythoni algkursus. Lisaks sellele algab 28. märtsist ka uus tasuta e-kursus „Programmeerimise alused“, mis on juba mahukam ja millel osalemine sobib õppijale, kel kokkupuude programmeerimisega puudub või on vähene. Kasuks tuleb kursuse "Programmeerimisest maalähedaselt" läbimine.

Märtsi lõpus algavat kursust võib teatud mõttes käsitleda kui „Programmeerimisest maalähedaselt“ jätkukursust. Siiski ei ole sellel osalemiseks nõutud eelnevaid teadmisi ning registreeruda võib ka ilma „Programmeerimisest maalähedaselt“ läbimata.

Kursuse üks eestvedajatest, Tartu ülikooli informaatika lektor Eno Tõnisson kommenteeris „Programmeerimise alused“ e-kursust järgnevalt: „Kursus on sisuliselt samal tasemel nagu ülikoolis loetav kursus. Püüame aga kasutada erinevaid võimalusi, et erineva taustaga inimesed kohal käimata mõistlikult hakkama saaksid.“

Avatud programmeerimisteemaliste e-kursustega soovib ülikool tutvustada IT-eriala ka neile inimestele, kes seda eriala ülikooli õppima tulnud ei ole. „Mõlemad kursused on hea võimalus inimestele proovida kätt programmeerimisega ning saada uue temaatika õppimise kogemus. Võimalik, et see annab aluse rohkemgi end selle valdkonnaga köita,“ arvas Tõnisson.

„Programmeerimise alused“ e-kursus kestab 8 nädalat ning selle maht on 3 EAP-d, mis eeldab keskmiselt 78 tundi iseseisvat tööd. TÜ arvutiteaduse instituudi tasuta programmeerimiskursustele registreerumine ja lisainfo http://programmeerimine.ut.ee/.

Jaga lugu:
Seotud lood
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Indrek Kald
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Silvian Karu
Silvian KaruReklaamimüügi projektijuhtTel: 5691 8931
Mari Sarapuu
Mari SarapuuIT konverentside programmijuhtTel: 5372 1821