Autor: Aali Lilleorg • 5. oktoober 2016

Cyber Scrum 2016 tõi Tallinnasse kokku küberkaitse eksperdid

Autor: Ühendkuningriigi Suurtsaatkond Eestis

Tallinnas toimus 4. oktoobril esmakordselt üritus Cyber Scrum 2016, mis tõi kokku küberkaitse eksperdid ja selles vallas tegevad Suurbritannia ettevõtted mitmete Balti- ja Põhjamaadest pärit osalejatega. Üritusel räägiti erinevatest ettevõtteid puudutavatest küberriskidest ja võimalustest, kuidas neid ettevõtte jaoks maandada.

“Mul on väga hea meel, et esimene üritus nii palju huvilisi erinevatest valdkondadest kokku tõi. Pea iga ettevõtte, kes tegeleb kliendiandmetega või kasutab erinevaid infosüsteeme, peaks olema teadlik küberriskidest. Üritus tõi esimest korda kokku Suurbritannia tunnustatud kübervaldkonna firmad nagu BAE Systems, Seven Technologies, Darktrace jt., kuid kuna huvi ürituse ja valdkonna vastu on suur, ei jää see kindlasti viimaseks korraks kui midagi sellist korraldame,“ rääkis üks peakorraldajatest, Briti saatkonna kaubandusosakonna juhataja Tanel Kõrvel.

Cybernetica tegevjuht Oliver Väärtnõu sõnul on tegemist märgilise sammuga kahe riigi vahelises koostöös. "Nii Eesti kui Ühendkuningriigid paistavad silma maailmatasemel küberturbelahendustega. Toimunud sündmus näitas selgelt, et kahe riigi tipplahenduste ühildamine toob mõlemapoolset edu. On kõnekas, et Suurbritannia kübervaldkonna tippettevõtted Eestit partnerina näevad - saatkond on teinud märkimisväärset tööd tihendamaks koostööd Eesti ja Suurbritannia ettevõtete vahel," rääkis Väärtnõu.

Ürituse korraldaja oli Ühendkuningriigi Suurtsaatkond Eestis. Peale Cybernetica olid Eestist osalemas veel NATO Küberkaitsekoostöö Keskus.

Autor: Ühendkuningriigi Suurtsaatkond Eestis
Autor: Ühendkuningriigi Suurtsaatkond Eestis
Autor: Ühendkuningriigi Suurtsaatkond Eestis
Jaga lugu
Ituudised.ee toetajad:
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Erkki VilippReklaamimüügi projektijuhtTel: 517 7736
Kertu KarnerIT konverentside projektijuhtTel: 553 7112