Riigi Infosüsteemi Ameti küberturvalisuse teenistuse septembrikuu ülevaate kohaselt lekkisid Dropboxi kaudu Eesti kõrgete riigiametnike tööalased e-posti aadressid ja pilveteenuses kasutatud paroolid.
Internetis sai kättesaadavaks Dropboxi pilveteenusest neli aastat tagasi varastatud kasutajakontode andmebaas, milles on teavet 68 miljoni kasutaja kohta.
Küberturvalisuse teenistus analüüsis neid andmeid ja leidis suure hulga Eesti kõrgete riigiametnike ja oluliste asutuste töötajate Dropboxi kontode infot, kes olid kasutanud oma tööalaseid e-posti aadresse avalikku pilveteenusesse sisenemiseks ja kes selle juures kasutasid mitmel puhul nõrga turvalisusega parooli.
Seega sai selles andmekogus leidunud info abil rünnata nii inimeste ametialaseid kontosid kui nendega seotud asutusi ja kuna andmed varastati juba mõnda aega tagasi, võivad paroolid olla tänaseks lahti murtud ja konto üle võetud. Jätkame analüüsi ja informeerime asutuste turvajuhte leidudest.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
E-Posti, veebilinkide ja piraattarkvara kaudu levivad andmeid krüpteerivad pahavarad tekitavad endiselt ettevõtetes märkimisväärseid kahjusid. Petukirjad muutuvad üha sarnasemaks õigete kasutajate poolt saadetud kirjadega ning pahavara avastamine nõuab varasemast veelgi tähelepanelikumat pilku ning ettevaatlikust, selgitas F-Secure Tugikeskuse juht Raido Orumets.
Riigi Infosüsteemi Ameti intsidentide käsitlemise osakond (CERT-EE) palub veebipoodide pidajatel parandada turvaviga, mis võimaldab varastada krediitkaardiandmeid.
Eesti NATO Ühing korraldas möödunud nädalal haridustöötajatele küberkaitseseminari, kus arutleti küberkaitse vajadusest laiemalt. Paralleelselt toimus ka küberkoolitus noortele, kes lähevad Eestit esindama “European Cyber Security Challenge 2016” võistlusele.
Nutiseadmeid on paljudel, kuid kui turvaliselt me oma vidinaid kasutame? Kui autos kinnitame turvavöö, rattaga sõites on kiiver peas ning jalgsi liikudes kanname helkurit, siis millised on nutimaailma ohud ja kuidas neist hoiduda? Nutiseadmete turvalisema osas Eesti inimeste teadlikkuse tõstmiseks ja hoiakute muutmiseks algas oktoobris Vaata Maailma eestvedamisel mahukas teavituskampaania.
Üha rohkem inimesi töötab hübriidrežiimis ehk kontoris viibimise ja kodus töötamise vaheline piir on hägustunud. Sellega koos muutuvad üha paindlikumaks ka töötamiseks vajalikud lahendused. Üheks uuenduseks on tõsta veebikoosolekute ja sündmuste korraldamise tehnilist kvaliteeti ning tõhusust, ent milliseid võimalusi lähitulevik pakub?