ITuudised.ee  • 3 november 2016

E-riigi Akadeemia aitab Küprosel juurutada elektroonilise identiteedi

Foto: Pixabay

E-riigi Akadeemia ning Küprose Valitsus sõlmisid koostöölepingu, et toetada elektroonilise identiteedi ning digitaalse allkirja juurutamist Küprosel.

E-riigi Akadeemia ekspertide ülesandeks on nõustada Küprose Valitsust kontseptsiooni väljatöötamisel, tehnilise lahenduse kirjeldamisel ning hanke läbiviimisel. 

"Projekti esimeses etapis töötame koostöös Küprose valitsusasutustega välja nende ja Euroopa Liidu digitaalse ühisturu vajadustele vastava elektroonilise identiteedi kontseptsiooni. Seejärel aitame leida sobivad partnerid avaliku võtme infrastruktuurile tugineva lahenduse sujuvaks juurutamiseks,” selgitas projektijuht Sandra Roosna.

Roosna märkis, et lisaks elektroonilisele identiteedile soovib Küprose valitsus rakendada ka Eesti edulooks nimetatud digitaalse allkirjastamise lahendust, mille igapäevane kasutus on aidanud Eestil säästa 2% SKPst. 

E-riigi Akadeemia partneriks on Küprose Presidendi Kantselei avaliku halduse reformi meeskond, kes on oluliseks lüliks kohalike osapoolte vahel teabe vahendamisel ning tegevuste käivitamisel. 

Elektroonilise identiteedi juurutamise läbirääkimised algasid käesoleva aasta teises kvartalis, tuginedes 2016. aastal jaanuaris sõlmitud Eesti ja Küprose vahelisele vastastikuse mõistmise memorandumile. 

Jaga lugu:
Seotud lood
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Indrek Kald
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Ana Madismäe
Ana Madismäereklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150
Mari Sarapuu
Mari SarapuuKonverentside programmijuhtTel: 667 0251