21 märts 2016

E-riigi Akadeemia aitas Lääne-Ukraina omavalitsusi e-ajastusse

Foto: E-riigi Akadeemia

Ukraina kohalikele omavalitsutele ja riigiametnikele suunatud konverentsil Lvivis tutvustasid Ukraina omavalitsuste esindajad 17. märtsil e-lahendusi, mis töötati välja Lääne-Ukraina omavalitsustes E-riigi Akadeemia juhtimisel.

E-riigi Akadeemia arendusjuht Hannes Astok: “Lääne-Ukraina omavalitsused tahavad muutuda e-lahenduste abil läbipaistvamaks ja avatumaks. Seda tuhinat ei tohi lasta kustuda. Akadeemial on hea meel, et Eesti ja Rootsi arengukoostöö raames oleme saanud Ukraina osa omavalitsusi paberiajast e-ajastusse aidata.”

Konverentsil tutvustatud lahendusteks olid Dolynia, Kalushi, Lvivi linnavalitsuste ja Ivano-Frankivski regioonivalitsuse elektrooniline dokumendihaldussüsteem, Kalushi kõnekeskus; Ivano-Frankivski, Dolynia ja Kalushi külastavatele turistidele suunatud m-lahendus linnas vajaliku info leidmiseks ja vaatamisväärsustega tutvumiseks ning Ivano-Frankivski regiooni GIS-süsteem, mis on aluseks paljudele e-teenustele.

Konverentsi avanud Lvivi linnapea Andrei Sadovyy sõnul toetavad arendatud lahendused e-valitsemise arengut Lvivis. ”Elektrooniline dokumendihaldussüsteem viis meie linnavalitsusele töö uuele tasemele, muutes sisemise töökorralduse läbipaistvamaks ja hoides kokku suurel hulgal paberit. Süsteemiga lõime aluse e-teenuste pakkumiseks ka kodanikele,” ütles Andrei Sadovyy.

Konverentsi teises osas arutlesid omavalitsuste ja riigiametnikud uute koostöömudelite üle keskvõimu ja omavalitsuste vahel, mis aitaks kaasa detsentraliseerimisele ning tõhustaks infovahetust osapoolte vahel. Lisaks tutvustasid rahastajate USAID ja SIDA esindajad algavaid projekte, mis toetavad avalike e-teenuste arendamist Ukrainas.

Konverents toimus projekti “E-valitsemise tugi Ukraina omavalitsustele” osana ning selle korraldamist toetavad Rootsi rahvusvahelise arengukoostöö agentuur (SIDA) ja Eesti Välisministeerium Eesti arengukoostöö raames.

Jaga lugu:
Seotud lood
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Indrek Kald
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Ana Madismäe
Ana Madismäereklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150