IT-turvalisuse tagamine ei ole lihtsalt ühe inimese või osakonna teha, sest kett on ikka täpselt nii tugev nagu tema nõrgim lüli. Olulisemad valdkonnad inimese vaatest on:
küberohtude alase teadlikkuse tõstmineküberkaitsevõimekuse loomine ja tõstminepidev kontroll, testimine ja arendamine
Koos paratamatu maailma digitaliseerimisega kasvab ka märkimisväärselt küberkuritegevuse kasv. Seetõttu on oluline, et küberturvalisuse temaatika leiab lisaks IT eest vastutavatele isikutele ka tee ettevõtete ja organisatsioonide juhtkondade töölaudadele. Kuigi peamised riskid peituvad küll infotehnoloogias, hõlmab nende mõju kogu ettevõtet, mille sujuva toimimise eest vastutab juhtkond. Samuti on juhtkond vastutav ettevõtte investeeringute eest, omades seega otsest mõju küberturbe võimekuse arendamisele. Võrdselt riist- ning tarkvarasse tehtavate investeeringutega on siinkohal vajalikud ka investeeringud inimestesse ning nende teadlikkuse kasvatamisse.
Kas teie inimesed teavad, millised ohud neid kübermaailmas varitsevad? Kas nad oskavad ohtudele adekvaatselt reageerida? Kas sinu organisatsioon on enda jaoks mõelnud läbi erinevad viisid nende teadlikkuse kontrollimiseks ning su ettevõtte infosüsteemide kaitsmiseks väliste rünnete eest? Öeldakse, et tänapäeval kulutavad häkkerid vaid 20% oma ressursist organisatsioonide infosüsteemidesse sissemurdmiseks väljastpoolt. Kuhu kulub ülejäänud 80%?
Veel mõned mõtlemapanevaid fakte:
aastal 2015 tuli iga päev välja keskmiselt 1000 uut variatsiooni pahavarasttoimus keskmiselt 90 000 õnnestunud rünnakut päevas46% pahavaradest nakatumistest toimus läbi e-kirjadepahavara kaudu teenitud “kasumiks” ennustatakse 2016. aastal 1 miljard USD ning järgmise kolme aasta jooksul see summa kahekordistub
Kui sinu jaoks on oluline mõista, miks on vajalikud investeeringud sinu ettevõtte kübeturvalisuse tõstmisse, siis oled oodatud 24. jaanuaril toimuvale ByteLife’i konverentsile “Redefining IT Security”. Räägime asjadest nii nagu nad on ning näitame lahendusi IT-ga seotud ohtude maandamiseks.
Registreerimine ja lisainfo: www.bytelife.com/konverents