11. jaanuaril toimus Eesti Infotehnoloogia Kolledži arendusprojekti „Virtuaalsete õpiruumide ja simulatsioonikeskkonna loomine ja juurutamine“ (VÕSA) raames esimene seminar virtuaalsete laborite loomiseks.
Arendusprojekti VÕSA eesmärk on luua uudne, õppetegevust toetav ja laiendav virtuaalne õpikeskkond, mis võimaldab muuta IKT õpet praktilisemaks, paindlikumaks ja õppijat toetavamaks.
Kokku viiakse neljal järjestikusel kolmapäeval läbi neli seminari, mille eesmärk on:
Kaasata projekti uusi virtuaallaborite süsteemi paigaldajaid ning laborite arendajaid.Demonstreerida virtuaallaborite süsteemi kasutatavust õppetöös.Tutvustada VÕSA projekti kaugemaid eesmärke ning tulemusi.
Nelja seminari jooksul käiakse läbi kõik vajalikud etapid laborite loomiseks ja kasutamiseks õppetöös. Täiendavalt käsitletakse virtuaallaborite süsteemi paigaldust oma ettevõtte taristusse. Ühtlasi valmivad laborimaterjalid õppetöö hõlbustamiseks. Seminarid toimuvad eesti keeles.
Tänase seisuga on platvormil projekti käigus välja töötatud kolm laborit HTTPS Security, DEVOPS Final Test ja DEVOPS User Management, mida huvilistel on olnud võimalik proovida ja senine tagasiside on olnud valdavalt positiivne. Seminaridele toimus eelregistreerimine ja huvilisi on nii haridusasutustest kui avalikust ja erasektorist.
Kõik seminarid salvestatakse ning salvestusi jagatakse pärast iga seminari lõppu kõigile huvilistele.
Virtuaalsete laborite loomise erinevate seminaride teemad on järgmised:
VÕSA projekti ja virtuaallaborite süsteemi i-tee tutvustus.Virtual Teaching Assistant vahendi tutvustus.Automaatkontrollide tutvustus ja loomine.Virtuaallabori i-tee keskkonna paigaldamine ettevõtte infrastruktuuri.
Seminaride kohta rohkem infot leiab
IT Kolledži veebileheltProjekti rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest “Ühtekuuluvuspoliitika fondide rakenduskava 2014?2020? prioriteetse suuna “Kasvuvõimeline ettevõtlus ja rahvusvaheliselt konkurentsivõimeline teadus- ja arendustegevus” meetme “Eesti T&A rahvusvahelise konkurentsivõime suurendamine ja osalemine üle-euroopalistes teadusalgatustes” tegevuse “Institutsionaalne arendusprogramm TA asutustele ja kõrgkoolidele” raames.
Seotud lood
Sarnaselt teistele instituutidele hakkab 1. augustist ka IT Kolledžit juhtima eelkõige akadeemilisi tööülesandeid täitev töötaja. Varasemalt juhtis kolledžit täistööajaga rektor.
Täna allkirjastasid Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) rektor akadeemik Jaak Aaviksoo ja Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse (HITSA) juhatuse esimees Erki Urva lepingu, mille kohaselt TTÜ ja IT Kolledž 2017. aasta 1. augustil ühinevad.
TTÜ Mektorys asuv Baltimaade ainus Äpilabor sai juurde olulise täienduse – kõigil huvilistel on võimalus läbi viia uute äppide automaattestimisi ning seda kõige mugavamal moel – üle internetivõrgu ja oma arvuti tagant lahkumata. 29. ja 30. septembril saavad kõik huvilised Äpilaboris oma äppe tasuta testida!
Eesti Infotehnoloogia Kolledž alustab uue arendusprojektiga „Virtuaalsete õpiruumide ja simulatsioonikeskkonna loomine ja juurutamine“ (VÕSA). Projekti eesmärk on luua uudne, õppetegevust toetav ja laiendav virtuaalne õpikeskkond, mis võimaldab muuta IKT õpet praktilisemaks, paindlikumaks ja õppijat toetavamaks.
Koosoleku pidamine tähendab rohkemat kui lihtsalt arutelu – see hõlmab päevakorra koostamist, hääletusi, otsuste dokumenteerimist ja protokollide koostamist, kusjuures aina sagedamini toimuvad nõupidamised üle veebi. Eesti tarkvaraarendaja Ektaco on loonud lahenduse, mis viib koosolekute korraldamise uuele tasemele, olgu selleks aastakoosolek, avaliku sektori istung või aktsionäride üldkogu.