Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Gasellist mobiiliarendaja rakendab m-filtrit
Mobiiliarendaja Mooncascade’i raudne põhimõte on see, et inimesed peavad olema head, ütles ettevõtte kaasasutaja Priit Salumaa Gaselli kongressil.
Mooncascade'i rajaja Priit Salumaa Foto: Andres Haabu
„Kolleegid peavad olema head,“ sõnastas tarkvaraarendaja Salumaa eduka äri kõige tähtsama põhimõtte. „Meil on personaalne m...ifilter: valime väga hoolega, et inimene sobiks meie meeskonda. Me hoolime oma töötajast rohkem kui kliendist, ja see m-filter töötab ka kliendi jaoks.“
„Meil on algusest peale olnud põhimõte: ehitame ettevõtet, kus tahame ise päriselt töötada,“ rääkis Salumaa. „Insenerile tähendab see, et su töö peab olema huvitav.“ Inseneri silmad lähevad põlema siis, kui projekt on tehniliselt keeruline või on sellel mingi suurem mõju maailmas, või raputab see seiskunud turgu.
Sellegipoolest on sõit Mooncascade’iga olnud nagu Ameerika mäed.
President Toomas Hendrik Ilves külastas 26. juulil koos abikaasaga Tartus tegutsevaid IT-ettevõtteid ning kohtus Garage48 HUB Tartu ruumides kohalike idufirmade kogukonna esindajatega, kus arutati üheskoos viimaseid arenguid Tartu ettevõtluskeskkonnas. Ettevõtjad jagasid rõõmu toimunud arutelude üle.
Eesti tarkvara- ja tootearendusettevõtte Mooncascade personalijuht Käthlin Kondike kirjutab portaalis juhtimine.ee avaldatud arvamusloos, et klassikaline värbamine Eesti IT-turul on asendunud sihtotsinguga ning selgitab, kuidas seda uute töötajate leidmisel kõige efektiivsemalt kasutada.
Digidoc keskkonna näol on tegemist sisseharjunud rakendusega, Eesti digiidentiteedi ja eesti elaniku inimõiguse osaga, mille kasutamine on muutunud igapäevaseks (sadu miljoneid digiallkirju aastas). Seda arendatakse aga nüüd Leedus ja ootamatult üllatab see lonkava hinnastamise loogikaga, kirjutab tarkvaraarendusfirma Mooncascade kaasasutaja ja tegevjuht Asko Seeba ERR uudisteportaalis.
Tehisintellekti rakendades toovad kõige kiiremini kulutused tagasi rahaliselt suure mõjuga lahendused, näiteks allahindluste ja lao optimeerimine, aga ka senise käsitsitöö automatiseerimine.