Autor: ITuudised.ee • 26. aprill 2017

Palo: Eestil on Euroopa ühtse digituru loomisel juhtroll

Minister Urve Palo allkirjastamisel Oslos
Autor: Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium

25. aprillil allkirjastasid Oslos 11 Põhjala ministrit deklaratsiooni ühtse digitaalturu rajamiseks. Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo sõnul on ühtse turu loomisel Eestil juhtroll.

“Eesti ja Soome on juba ühtse digituru osas edusamme teinud – meil on loomisel riikidevaheline andmevahetusplatvorm, just see kogemus annab meile mõistmise ja oskused olla eestvedajaks üle-euroopalise ühtse digitaalturu loomisel,” ütles minister Palo.

Minister sõnas, et kõige digitaalsema ühiskonnana mõistame me andmete vaba liikumise vajalikkust ning suudame seda ka teistele selgitada. “Meie saame aru, et ühise digituru eesmärgiks ei ole luua uusi regulatsioone, vaid vastupidi  –  vähendada olemasolevat rägastikku, vähendada bürokraatiat ning tagada andmete turvaline liikumine.“

Ta lisas, et Eesti jätkab Euroopa Liidu eesistujana paljuski täpselt samade teemade ja suundadega, mis Oslo deklaratsioon on välja toonud. “Meie siht on eemaldada takistused ühtse digituru loomiseks, keskenduda digitaalse majanduse edendamiseks vajalike eelduste loomisele ja luua võimalused 5G võrkude arendamiseks.”

Põhja- ja Baltimaade ministrite digiteerimisteemalise konverentsi „Digital North – Nordic-Baltic Ministerial Conference on Digitalisation“ korraldas Norra valitsus koos Põhjamaade Ministrite nõukoguga. Ministriga on Oslos kaasas side ja riigi infosüsteemide asekantsler Siim Sikkut.

Jaga lugu
Ituudised.ee toetajad:
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Erkki VilippReklaamimüügi projektijuhtTel: 517 7736
Kertu KarnerIT konverentside projektijuhtTel: 553 7112