Eesti suuruselt teise tarkvarafirma Helmese käive kasvas 2016. aastal 12,4 protsenti 22,2 miljonini. Ettevõte teenis 2,9 miljonit eurot puhaskasumit.
Helmese käibest 68 protsenti ehk 15,1 miljonit tõid ettevõttes loodud tarkvarakomponendid ja sellest 67 protsenti moodustas eksport.
Helmese juhi Jaan Pillesaare sõnul oli kogu Eesti tarkvarasektoril tugev aasta. “Helmes võitis mitu olulise mahuga hanget ja välisklienti. Näiteks tõime Rahvusvahelise Energiaagentuuri, OECD ning koostöös ülemaailmse IT-korporatsiooniga Solera Saksa kindlustusgigandi Allianzi,” rääkis Pillesaar.
Pillesaare sõnul on äri kasvamise eeldus kliendirahulolu, mis on aastaid olnud rahvusvaheliste uuringu-firmade poolt mõõdetuna maailma tipus ning 2016. aastal 4.5 punkti tasemel viiest.
Helmes on viimastel aastatel kaasanud keskmiselt 50 tarkvaraeksperti aastas, praegu töötab ettevõttes 260 inimest. “Välisklientide mahud kasvavad ning tänavu vajame taas 50 uut tarkvarainseneri. Avame Tartus uue esinduse ning kaardistame võimalusi kontori avamiseks Lääne-Euroopas,” rääkis Pillesaar.
“Oleme mitu aastat täiustanud oma teenusmudelit, nüüd on aeg ettevõtet kasvatada. Hakkame töötama rohkem globaalselt ja avame uusi arenduskeskuseid Eestist väljas. Sisulise poole pealt uurime ja rakendame koos klientidega tehisintellekti algoritme. Tehisintellekt muudab maailma järgneva 30 aastaga tundmatuseni ning me tahame olla nende muudatuste loojate hulgas. Selleks on meil väga head inimesed, sobiv turg ja tegevusmudel,” rääkis Pillesaar.
Seotud lood
Eesti üks suuremaid tarkvarafirmasid Helmes tegi rahvusvahelisele Energiaagentuurile energiaandmete haldus- ja müügiplatvormi, mida kasutatakse nii maailma naftahindade kui kliimakokkulepete kujundamiseks.
IT-ettevõtja Jaan Pillesaare ettepanek erastada ülikoolid on sama kui mõte riigistada Helmes ja muuta ta seeläbi Google’iga võrreldavaks, ironiseerib TTÜ rektor Jaak Aaviksoo.
Eesti üks suuremaid tarkvarafirmasid Helmes võitis rahvusvahelise Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) infosüsteemide arendamise raamhanke, mille põhjal töötatakse välja ülemaailmsed poliitikaid energeetikast arengukoostööni.
Eesti üks suuremaid tarkvarafirmasid Helmes arendab süsteemi, mille andmebaas sisaldab 7,9 miljoni varuosa kokku 140-lt autotootjalt ja mida kasutatakse liikluskindlustusjuhtumite lahendamiseks 75 riigis.