Täna Viimsis toimunud ettevõtjate ümarlaual ütles Miiduranna küla elanik Taavi Kotka, et Viimsi peaks olema midagi rohkemat kui Tallinna magala, Tallinna teine Lasnamägi.
Täna toimus Viimsis ettevõtjate ümarlauad, kus arutlesid Viimsiga seotud ettevõtjad ja ettevõtete esindajad, kuidas arendada ja korraldada paremini Viimsi ettevõtluskeskkonda.
Ümarlauda juhatas Raivo Vare.
Täna Viimsi vallavolikokku kandideerimisest teatanud Taavi Kotka sõnul on 3 ankrupunkti, mida innovatsiooni hindav vald vajab. „Me ei saa üle ega ümber sellest, et meil on vaja tippkooli, mis pakub IB õpet, kus kõrvuti ingliskeelse haridusega saaks õppida ka eesti keeles,“ ütles Kotka. „Teiseks – mina olen üks neist, kes sõidab iga päev Viimsist Ülemistesse kontorisse. Neid inimesi on siin 600-1000 vahel. Miks ma lähen Viimsist Ülemistele? Sest mul ei ole Viimsis pinda, mida rentida. Inimesed soovivad erilist, kallimat pinda – meil on ju vaade Tallinna lahele – kasutame selle ära. Kolmandaks, vald vajab tehnoloogiarikast ettevõtlust. Vald peaks juhtima seda, et see Viimsi valla territooriumil tegutsev ettevõtlus oleks keskmisest kõrgemat lisandväärtust pakkuv ja keskmisest kõrgemat palka maksev,“ rääkis Taavi Kotka.
„Kui mina oleksin teenindusettevõtja, siis ma siia, Viimsisse, ettevõtet ei looks – pool klientuurist sõidab hommikul minema ja tuleb alles õhtul tagasi,“ ütles Taavi Kotka. „Viimsi peaks olema midagi enamat kui Tallinna magala. Vallale tahaksime soovitada, et on vaja teha palju väikesi tarku otsuseid. Kõik suured õiged otsused baseeruvad väikestel tarkadel otsustel. Kui valla tulubaas suureneb, siis tekib ka vahendeid, et teha n-ö väikseid asju: tenniseväljakuid, väikseid sadamaid ja muud taolist.“
Kristjan Lepik lisas, et nad on ehitanud Teleporti, mis aitab leida inimestel enda jaoks maailma parima linna, kus elada. „See on ülemaailmne teenus – meil on veerand miljonit klienti üle maailma. Mida näitavad meie tulemused: inimese jaoks on kõige tähtsam puhas keskkond. Meie jaoks on see tavaline, aga Londonis on lähim mets kesklinnast 3 tundi. Kõik need olulised kriteeriumid: madalad elamiskulud, madal kuritegevus – ka need on meil väga head. Väga paljud linnad üritavad justkui kõigile meeldida, aga nii ei meeldi kellelegi. Tegemiste keskpunkt peaks olema leida unikaalne lugu.“
Seotud lood
Juhid puutuvad sageli kokku keeruliste võlgnike ja hilinenud maksetega, mis võivad mõjutada rahavoogu ja tekitada stressi. Võlgnikega tegelemine on aeganõudev ja koormav, eriti kui kaasnevad meeldetuletused, vaidlustused ja võlgnike passiivsus.
Infopanga võlaregister aitab aga juhtidel hallata võlgnevusi kiiremini ja lihtsamalt, säästes nii aega kui ka närve.
Hetkel kuum
Tagasi ITuudised esilehele