Autor: ITuudised.ee • 7. august 2017

Tallinna netitorn

Autor: Veiko Tõkman

Levira annab teletorni massiivse vundamendiga ümbritsetud keldris ruumi serveripargile ja katsetab uut tehnoloogiat asjade interneti jaoks.

Seoses kommertskanalite, TV3 ja Kanal2 lahkumisele vabalevist püüab Levira vältida olukorda,  kus riigifirma veepeal hoidmiseks tuleb hakata kulutama maksumaksja raha ning just seepärast on ettevõte oma teenuste hulka aasta jooksul oluliselt laiendanud, kirjutab Eesti Päevaleht.

Levira juhatuse esimehe Tiit Tammiste sõnul moodustab praegu umbes kolmandik müügituludest eksport – sealhulgas rahvusvaheliste telekanalite kohaliku turu jaoks kohandamine. Teine osa uutest teenustest on otseselt seotud Tallinna teletorniga, kus suur osa Levira tuleviku teenustest on viidud hoopis teletorni alla, massiivsete seintega vundamendi sisse, kus on Levira uued serveriruumid klientidele ning ettevõtte enda klientide serverid.

Eelmise aasta talvel avatud ja umbes miljon eurot investeeringut nõudnud uued serveriruumid on tegelikult pelgalt edasiarendus, mitte päris uus ärisuund, sest Levira on juba 2013. aastast teletorni all servereid võõrustanud. Uus serveripargi taristu on lihtsalt põlvkonnavahetus: välisõhu asemel kasutatakse serveri jahutamiseks nüüd vesijahutust, kõik moodulid on üksteisest eraldatud ja ruumid niimoodi ehitatud, et kui servereid juurde tuleb, saab mooduleid kergesti ükshaaval juurde lisada.

Loe pikemalt Eesti Päevalehest.

Jaga lugu
Ituudised.ee toetajad:
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Erkki VilippReklaamimüügi projektijuhtTel: 517 7736
Kertu KarnerIT konverentside projektijuhtTel: 553 7112