Autor: ITuudised.ee • 23. september 2017
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Majandusministeerium toetab e-teenuste õpet raamatukogudes

Foto: Pixabay.com
Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi käivitab koolitusprojekti, mille eesmärgiks on avalike raamatukogude kaudu tutvustada inimestele riiklikke e-teenuseid ja õpetada vajalikke arvutioskusi.

Käivitatava koolitusprojekti abil tekib inimestel võimalus õppida e-teenuste kasutamist kodulähedastes raamatukogudes. "Eesti on edukas e-riik ainult siis, kui inimesed oskavad päriselt kasutada digitaalseid teenuseid, alustades näiteks sellest, kuidas kasutada ID-kaarti /Mobiil-ID-d ning eesti.ee teenuseid,“ kommenteeris projekti vajalikkust ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo.

Avalikest raamatukogudest on võimalik kujundada infoühiskonna arendamise tugivõrgustik. Raamatukogudesse üle Eesti on tänaseks juba loodud ligi 3000 arvutitöökohta, mida kohalikud kogukonnaliikmed regulaarselt kasutavad. Raamatukogudele on pandud seadusega kohustus abistada inimesi riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutuste veebilehtedele juurdepääsu saamisel.

 „Juba lähimas tulevikus eeldavad 90% ametitest digitaalseid oskusi, mistõttu on tööealiste inimeste koolitamine eelduseks Eesti majanduse jätkusuutlikkuse tagamisel tervikuna. Samuti on positiivne, et ka raamatukogud kohanduvad digitaalse ajastuga,“ lisas minister.

Eelmisel aastal oli tööealisi, kes arvutit- ja internetti ei kasutanud, üle 70 000. Kohalike e-kogukondade arendamisel on vaja kaasata rohkem inimesi, kes oskaksid arvutite ja infoühiskonna teemadel abistada ja koolitada teisi kogukonnaliikmeid. Selleks pakutakse majandusministeeriumi koolitusprojekti abil 1000-le raamatukogutöötajale ja kogukonna eestvedajale juhendajakoolitust. Teiseks koolituse sihtrühmaks on 5000 üle 50-aastast inimest ja arvuti- ja interneti mittekasutajat, kes vajavad baasoskuste koolitust, et kasutada e-riigi eeliseid ning muuta oma igapäevast asjaajamist e-teenuste abil mugavamaks. Lisaks üldistele arvuti- ja interneti kasutamist puudutavatele teemadele pööratakse tähelepanu ka ID-kaard ja Mobiil-IDi kasutamisele, www.eesti.ee portaali kasutusvõimalustele kui ka küberruumi riskidele ning nende vältimisele.

Koolitusprojekti hanke võitsid ühispakkujatena BCS Koolitus AS ja Eesti Rahvusraamatukogu. 4-aastase projekti käigus rahastab ministeerium kokku 6000 inimese digioskuste koolitust.

Koolitushanget rahastatakse Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi poolt ellu viidavast Euroopa Sotsiaalfondi toetusskeemist „Digitaalse kirjaoskuse suurendamine“ ning projekti kestab 2021. aasta lõpuni. Projekti maksumus on 571 000 eurot.

Liitu ITuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Anne WellsReklaami projektijuhtTel: 5880 7755