Robotexi meeskonna liikmed Allar Aasjõe ja Sander Gansen naasid hiljuti Shanghaist, kus sõlmisid lepingu kohaliku suure robootikaklubide võrgustikuga.
Võrgustiku eestevedajad hakkavad esinama Robotexi Hiinas alates 2018. aastast. Tuleval kevadel on plaan korraldada Robotex China nimeline sündmus, et kaasata Aasia robootika talente ning neid ka Eestis toimuvale suursündmusele tuua.
"Tulevikus on plaan korraldada vähemalt üks Robotex igal mandril ning seeläbi Eestist alguse saanud bränd tõsiselt rahvusvaheliseks viia, sealjuures jättes põhiürituse siiski Eestisse," kommenteeris Robotexi rahvusvaheliste suhete juht Sander Gansen.
Robotex on 2001. aastast tegutsenud robootikavõistlus, mis on sellest aastast võtnud ette suunamuutuse saada maailma suurimaks robootikasündmuseks. Võistluste osas tehakse sel aastal koostööd näiteks Starshipi, Tallinki ja Hiina päritolu Makeblockiga.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Praeguseks Euroopa suurim robootikasündmus Robotex toob kohale lisaks osalejatele ja külastajatele Eestist ka inimesed kõigist Robotexi frantsiismaadest (hetkel Hiina ja Küpros) ning ka lähivälismaalt. Kokku on oodata robotiehitajaid ligi 30 riigist, kes toovad kolmeks päevaks kohale kuni 1300 robotit.
Robotex toimub koostöös Tallinna Tehnikaülikooli ja Tartu Ülikooliga. Tegemist on tehnoloogiaalase kogupereüritusega, kus on tegevusi igas vanuses võistlejale, pealtvaatajale ja huvilisele.
Seotud lood
Läinud nädalavahetusel, 24.-26. novembrini toimus Tallinnas Näituste Messsikeskuses järjekordne Robotex, mida tuli uudistama üle 25 000 külastaja.
Üha rohkem inimesi töötab hübriidrežiimis ehk kontoris viibimise ja kodus töötamise vaheline piir on hägustunud. Sellega koos muutuvad üha paindlikumaks ka töötamiseks vajalikud lahendused. Üheks uuenduseks on tõsta veebikoosolekute ja sündmuste korraldamise tehnilist kvaliteeti ning tõhusust, ent milliseid võimalusi lähitulevik pakub?