• 10.10.17, 10:32
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Inseneride platvormil juba 4 miljonit kasutajat

Maailma suurimat inseneride kogukonda ühendava GrabCAD platvormi registreeritud kasutajate arv on viimase kahe aasta jooksul kasvanud ligi 1,5 miljoni võrra ning ületanud rekordilise 4 miljoni piiri. Eestis 2010. aastal asutatud ja 2014. aastal börsiettevõtte Stratasysi omandatud ettevõttes töötab täna üle 100 tarkvaraspetsialisti Eestis, USA-s, Suurbritannias ja Iisraelis.
Inseneride platvormil juba 4 miljonit kasutajat
  • Foto: Kuvatõmmis
GrabCAD-i Eesti juhi Irena Mändmaa sõnul sai GrabCAD loodud inseneridelt inseneridele ning platvorm areneb koos ja tänu oma community’le. “On hea meel tõdeda, et oluline osa maailma disaineritest ja inseneridest on leidnud tee meieni ning saavad tänu platvormile teha oma tööd paremini, koguda inspiratsiooni ning ajada äri globaalselt,” lisas Mändmaa.
Tallinna kontoris toimetab ettevõtte 100 töötajast hetkel 14, kuid tuleval aastal on Mändmaa sõnul kavas Tallinna kontori töötajate arv ligikaudu kahekordistada.
GrabCAD-i platvorm pakub inseneridele ja disaineritele üle kogu maailma võimalust üksteiselt õppida, jagada toodete 3D-mudeleid, arendada ennast ja oma portfooliot ning luua uusi kontakte.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Platvormi failikogu sisaldab tänaseks rohkem kui 2,3 miljonit 3D-faili erinevatest tööstusharudest ja see arv pidevalt suureneb. Paljud kasutajad otsivad platvormilt vaid komponente, kuid suure osa uue generatsiooni inseneride jaoks on see põhiliseks tööriistaks. STL-faile on GrabCAD-i keskkonnas üle 97 000, mis teeb sellest ühe suurima omasuguste seas.
Koostöös partneritega, kelleks võivad olla nii rahvusvahelised tootjad, suurettevõtted kui ka startup-id, korraldab GrabCAD ka populaarseid võistlusi (GrabCAD Challenges), mis annavad kasutajatele võimaluse end proovile panna ja võita auhindu.  
GrabCAD pakub kahte tarkvaralahendust: GrabCAD Print ning GrabCAD Workbench. GrabCAD Print on intuitiivne 3D-printimise tarkvara, mis toetab enamikku CAD-i maailma formaate, võimaldades avada 3D-mudeleid hõlpsalt ilma konverteerimiseta. GrabCAD Print on kasutajasõbralik ja mugav 3D-printerite jagamise, haldamise ja monitoorimise tööriist meeskondadele ja kollektiividele, võimaldades igaühel oma töid ette valmistada ja nende kulgu jälgida olenemata asukohast. GrabCAD Workbench teeb aga inseneride jaoks tervete projektide, failide ja töö jagamise partneritega lihtsaks.
GrabCAD online-platvorm on 4 miljoni kasutajaga maailma üks suurimaid professionaalsete inseneride, disainerite ja tootjate kogukond. 2010. aastal loodud ettevõtte peakontor asub Cambridges (USA). GrabCAD on börsiettevõtte Stratasys tütarettevõte.
 

Seotud lood

Uudised
  • 15.02.17, 10:41
Uus Eesti idufirma aitab tootmist optimeerida
Veebruari esimestel päevadel tõi Student Startup Camp Tartusse kokku ligi sadakond noort, et kuuepäevase hackathoni jooksul ambitsioonikaid ideid valideerida ja esialgsed prototüübid välja arendada. Peaauhinna pälvis Fractory – veebipõhine turuplats, mis toob kokku insenerid ja tootjad, aidates mõlemal poolel optimeerida aja ja ressursside kulu. Idee kasvas välja isiklikust vajadustest ja tähelepanekust, et nõudlus antud lahenduse järgi on tootmissektoris olemas.
Uudised
  • 27.07.17, 12:24
SmartCap ja KredEx valisid välja kiirendihanke võitja
Kiirendihankel osales seitse meeskonda, kellest neli vastasid kvalifitseerimisnõuetele. Lõpliku pakkumise esitas kolm meeskonda. Võitjaks valiti ühispakkumus, mille esitasid Mobi Solutions OÜ ja Astrec Baltic OÜ.
Uudised
  • 04.11.16, 14:31
Kes olid suurima palga maksjad info ja side valdkonnas?
Äripäev reastas 550 Eesti ettevõtet töötajate keskmise palga suuruse järgi. Edetabelisse pääsemiseks pidi keskmine brutokuupalk olema üle 1202 euro. Vaata, millised on info ja side valdkonnas 100 parima hulka pääsenud palgamaksjat.
Uudised
  • 01.08.17, 09:46
Taavet Hinrikus: tehnoloogia tundmine aitab maailmast paremini aru saada
28. juulil Tartus SPARK Makerlab'is toimunud Eesti 2.0 liikumise suvekool "Hüppelaud" lõpetamisel innustas Taavet Hinrikus noori katsetama, julgemalt tegelema tehnoloogiaga ja õppima programmeerimist.
  • ST
Sisuturundus
  • 18.06.25, 16:09
Rally Board 65 tõstab videokoosolekute kvaliteedi uutesse kõrgustesse
Üha rohkem inimesi töötab hübriidrežiimis ehk kontoris viibimise ja kodus töötamise vaheline piir on hägustunud. Sellega koos muutuvad üha paindlikumaks ka töötamiseks vajalikud lahendused. Üheks uuenduseks on tõsta veebikoosolekute ja sündmuste korraldamise tehnilist kvaliteeti ning tõhusust, ent milliseid võimalusi lähitulevik pakub?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele