Teisipäeval ja kolmapäeval toimub Eesti eesistumise suurim idufirmade kohtumine Startup Nations Summit. Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) koos Global Entrepreneurship Networkiga toob Tallinnasse kokku idufirmade esindajaid ja poliitikakujundandajaid enam kui 60 riigist. Ürituse peateemaks on, kuidas tehnoloogiliste uuenduste kaudu arendada koostööd valitsuste ja ettevõtete vahel.
Startup Nations Summitil toimub erinevate arutelude ja kõnede kõrval ka poliitikakujundajate häkaton Policy Hack. Häkatonil osaleb üheksa meeskonda kaheksast valitsusest üle maailma. Iga valitsuse esindajad saabuvad Eestise ideega uuendusliku poliitika loomiseks, mida häkitakse koostöös idufirmade esindajatega kolmapäeval Startup Nations Summitil.
Eestist lahkudes lähevad valitsused koju reaalsete kondikavadega täiesti uuteks poliitilisteks algatuseks. Policy Hacki viimane etapp toimub häkatonil osalenud riikides kohapeal, mil nad hakkavad Eestis välja töötatud ideed oma kohalikku seadusandlusesse panema. Sellisel viisil tehakse poliitika häkkimist maailmas esimest korda ning esindatud on Saksamaa, Madalmaade, Türgi, Mehhiko, Tšiili, Egiptuse, Guatemala ning kaks Eesti poliitikakujundajate meeskonda.
Üritust korraldavad Global Entrepreneurship Network ja Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium koos Euroopa Komisjoni, Startup Estonia, EIT Digitali, Delli ja Kauffman Foundationiga.
Artikkel jätkub pärast reklaami
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Täna lõppes teisipäeval ja kolmapäeval Tallinnas toimunud Eesti eesistumise suurim idufirmade kohtumine Startup Nations Summit. Ürituse keskmes oli poliitikakujundajate häkaton Policy Hack. Häkatonil osalesid Saksamaa, Madalmaade, Türgi, Mehhiko, Tšiili, Egiptuse, Guatemala ning kaks Eesti poliitikakujundajate meeskonda.
Koosoleku pidamine tähendab rohkemat kui lihtsalt arutelu – see hõlmab päevakorra koostamist, hääletusi, otsuste dokumenteerimist ja protokollide koostamist, kusjuures aina sagedamini toimuvad nõupidamised üle veebi. Eesti tarkvaraarendaja Ektaco on loonud lahenduse, mis viib koosolekute korraldamise uuele tasemele, olgu selleks aastakoosolek, avaliku sektori istung või aktsionäride üldkogu.