• 12.01.18, 08:21
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Miks lagunes Alamäe ja Kotka äritandem?

Priit Alamäe ja Taavi Kotka moodustasid Webmedia päevil praegu Nortali nime all tuntud ettevõttes Eesti ühe edukama äritandemi, millel läks pööraselt hästi. Miks see särav paar lagunes?
Nortali juht Priit Alamäe
  • Nortali juht Priit Alamäe Foto: Andres Haabu
See on üks teemasid, millest tuleb juttu Priit Alamäe persoonisaates laupäeval algusega kell 10. Seni pole kumbki sellest rääkida tahtnud, seekord saavad sõna mõlemad.
Kolmandiku või enamagi osa Eesti e-riigist üles ehitanud Nortali praegusest välisettevõtmisest on enim tähelepanu saanud Omaani projekt, millega on seotud ka reformierakondlane Rein Lang, kes hiljuti plaanis oravate lahkuva liidri Hanno Pevkuri nõunikuna maksumaksja raha eest Reformierakonna programmi uuendama hakata. Huvide konflikti küsimus on varem kerkinud ka Siim Kallase puhul, kes oli korraga Euroopa Komisjoni erinõunik ja Nortali nõunik. Praegu tegutseb Nortalis maksuameti endine juht Marek Helm. Alamäe selgitab, miks on poliitiku ja kõrge riigiametniku kogemusega inimesed Nortalile olulised.
Priit Alamäega tuleb juttu ka liikumisest, mida võiks tinglikult nimetada „Eesti otsib oma Macroni“: sellest, missugusele uuele parteile Eesti poliitmaastikul kohta oleks ja missugune võiks olla Alamäe enda roll selle sünnis.
Alamäe räägib ka sellest, missuguste põhimõtete järgi ta oma elu juhib, missugune mees ja isa ta on, missuguseid raamatuid loeb ja mismoodi korrastab oma sisemist maailma: on ju Eesti mees tema sõnul maailmameister oma tunnete varjamises.
Priit Alamäe persoonisaade algab Äripäeva raadios laupäeval kell 10, kordus on pühapäeval kell 16. Saadet saab järelkuulata arhiivist. Saatejuht on Vilja Kiisler.
Kuula saadet siit: 
 

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 28.04.23, 15:28
TalTech pakub võimalust toetada edukaid tudengeid ja põnevaid projekte
Alarahastatud haridus ning õppejõudude ja teadlaste madalam palgatase võrreldes teiste riikide ülikoolidega on tekitanud Eestis tugeva probleemi järelkasvuga. Sageli arvatakse, et ülikoolidel riigiasutusena on rahastus alati olemas, ent tegelikkuses on teadustööga tegelemisel, maailmatasemel projektide loomisel ning teadustaristu arendamisel oluline osa erasektori toetusel.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele