Autor: ITuudised.ee • 16. veebruar 2018
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

EAS uuendab e-Eesti esitluskeskuse sisulist kontseptsiooni ning välimust

Anna Piperal
Foto: e-estonia.com/showroom/
E-Eesti esitluskeskuse sisuline kontseptsiooni ning välimus läheb uuendamisele, et vastata mitmekordsele nõudluse kasvule ning tutvustada üha rohkematele välisriikide avaliku sektori otsustajatele, erasektori juhtidele, rahvusvahelisele meediale ja investoritele e-Eesti võimalusi ning IKT-sektori ettevõtteid, teatas EAS.

„Eesti e-edulugu on viimase kolme aasta jooksul suurendanud e-Eesti esitluskeskust külastanud delegatsioonide arvu enam kui kaks korda. Üha rohkem lisandub ka ekspordile suunatud kodumaiseid ettevõtjaid, kelle teenuseid reklaamida,“ ütles EASi e-Eesti esitluskeskuse juht Anna Piperal.

Uuendatud ja kaasaegsem keskus on plaanis avada selle aasta lõpus Ülemiste City linnakus Öpiku majas, mis asub 400 meetri kaugusel keskuse praegusest asukohast. E-Eesti esitluskeskuse uuendamisel on ühtlasi plaanis automatiseerida ning lihtsustada külastuste broneerimist, infovahetust ja ettevõtete kaasamist ning laiendada ekspositsiooniala.

„Meie eesmärk on lisaks e-riigi maine edendamisele toetada IKT-sektorit uute klientide ja investorite leidmisel ning teenuste ja toodete eksportimisel. Ülemiste City linnakus on ka Eesti suurim IKT-firmade kontsentratsioon, füüsiline lähedus neile kindlasti tõhustab koostööd, võimaldab lihtsamalt ettevõtjaid kaasata keskuses toimuvatele üritustele ning tagab hea infoliikumise IKT-sektori, IKT klastri ja meie meeskonna vahel,“ lisas Piperal.

„Eesti digiühiskonna parimaid lahendusi tutvustaval esitluskeskusel on väga oluline roll meie ettevõtete digitaalse innovatsiooni ja rahvusvahelise koostöö toetamisel,“ ütles Eesti IKT klastri juht  Doris Põld. „Kui esitluskeskus pea kümme aastat tagasi IKT-sektori eestvedamisel loodi, siis sobis meile praeguseni töötav keskus. Nüüd on rõõm tõdeda, et laienevasse esitluskeskusse on IKT ettevõtetel juba palju rohkem pakkuda,“ lisas ta.

Keskuse tulevase asukoha leping Mainor Ülemistega sõlmiti viieks aastaks 0-rendi tingimusel. Uues asukohas on esitluskeskusel kasutada ligi 500m2 pinda väljapanekute, esitlusruumide ja kontoriruumide paigutamiseks, mille eest tasutakse kommunaalmaksed. Suur lisandväärtus on võimalus kasutada eelisjärjekorras Öpiku maja mitmeid üldkasutatavaid ruume, sealhulgas vastuvõtuala, garderoobi ning linnaku suurimat konverentsikeskuse saali. 

Ülemiste linnak on olnud e-Eesti esitluskeskuse ajalooline asupaik, mis alates 2009. aastast mahtus 50m2 pinnale Lõõtsa 8 hoone 1. korrusel. Keskuse kontseptsiooni üleandmisega EASile 2013. aastast on esitluskeskus paiknenud vahepealse etapina Lõõtsa 2A hoones. Tänaseks on seal külalisi võetud vastu juba kolm aastat.

E-Eesti esitluskeskus on rahvusvaheline kompetentsi- ja infokeskus avaliku sektori kõrgeima taseme otsustajatele ja poliitikakujundajatele, mis on riigi peamine e-Eesti mainekujundaja ja majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi e-Eesti maine tegevuskava koordinaator. Keskuse igapäevaste külastajate hulka kuuluvad ka ettevõtjad, investorid, akadeemikud ning ajakirjanikud üle maailma. Esitluskeskuses eksponeeritakse erinevaid e-Eesti lahendusi ja Eesti IKT-ettevõtete innovaatilisi lahendusi. Esitluskeskuse eesmärk on innustada globaalseid poliitilisi liidreid, investoreid ja rahvusvahelist meediat Eesti digiloo kogemuse põhjal võtma rakendusele Eesti tehnoloogilist kompetentsi – tänaseks on Eesti jaganud e-valitsemise praktikaid juba ligi 130 riigiga. Lisaks väliskülaliste võõrustamisele ning äriprogrammide loomisele teenindab esitluskeskus Eesti IKT-sektori ettevõtteid ning teeb koostööd mitmete klastritega.

Liitu ITuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Anne WellsReklaami projektijuhtTel: 5880 7755