Finantstehnoloogiaettevõte TransferWise toetab 25 000 euroga mittetulundusühingut Eesti 2.0. Annetuse summa koguti kokku TransferWise’i ülekandetasude pealt, mis saadeti mujalt maailmast vabariigi sünnipäevakuu vältel Eestisse. Saadava summaga plaanitakse finantseerida MTÜ Eesti 2.0 suvekooli “Hüppelaud”, mille eesmärgiks on innustada noori huvituma tehnoloogiast. TransferWise’i töötajad on eelnevalt “Hüppelaua” programmis mentoritena juba kaasa löönud.

- Taavet Hinrikus esinemas inspiratsioonikõnega Hüppelaua suvekooli noortele 2017 aasta suvel.
- Foto: Aali Lilleorg
TransferWise’i kaasasutaja Taavet Hinrikuse sõnul on Eesti 2.0 väärtuslik ettevõtmine, kuhu tasub panustada. „Tegin eelmisel suvel Eesti 2.0 tiimiga koostööd, kui osalesin nende korraldatud suvekoolis Hüppelaud. Seal oli mul võimalus innustada noori katsetama, julgemalt tegelema tehnoloogiaga ja õppima programmeerimist. Ma jagan Eesti 2.0 eestvedajatega sama mõtteviisi – tehnoloogia tundmine aitab maailma paremini mõista ja annab võimaluse midagi olulist korda saata.”
“See on TransferWise'i kingitus väärikale 100-aastasele Eestile ja panustamine siinsetesse noortesse,” lisas Hinrikus.
Eesti 2.0 tegevjuht Ede Tamkivi kinnitas, et MTÜle Eesti 2.0 on see suur au ja nad on selle žesti eest ülimalt tänulikud. “Meie ettevõtmise operatiivkulud katab grupp regulaarseid eratoetajaid ja igal annetatud summal on kindel väljund noorte tehnoloogiahariduse edendamises.”
MTÜ Eesti 2.0 on tänaseks läbi nelja projekti toetanud 100 kooli ja pea 50 000 õpilast. “Ainult kaasamõtlejate ja toetajate abiga suudame oma visiooni ellu viia,” ütles Eesti 2.0 asutaja ja ettevõtja Hardi Meybaum. “Meil on rõõm tõdeda, et TransferWise vaatab meiega samasse suunda.”
TransferWise'i panus läheb tänavuse Hüppelaua suveprogrammi korraldamisse, mis on suunatud 14-19-aastastele Eesti koolide õpilastele. Programm annab kiire prototüüpimise mudeli järgi võimaluse ehitada tiimitööna nädalaga valmis käegakatsutav toode.
Eelmisel suvel esmakordselt toimunud suvekoolis “Hüppelaud” said kokku 60 õpilast 31 koolist üle Eesti ning neid juhendasid rahvusvahelise kogemusega ettevõtjatest mentorid.
Seotud lood
Rahvusvaheline finantstehnoloogiafirma TransferWise teatas täna 280 miljoni dollarilise investeeringu kaasamisest. 2017. aasta alguses kasumisse jõudnud ettevõte keskendub hetkel Borderless virtuaalkonto teenuse arendamisele ning tegevuse laiendamisele Aasia ja Vaikse ookeani piirkonna kasvavatel turgudel. Tulevikuplaanid hõlmavad laienemist Indiasse.
Viimases investeerimisringis kaasatud 280 miljoni dollariga tõusis TransferWise KPMG andmetel suurtegijate liigasse. Investeering avalikustati neljanda kvartali alguses, kuid eelmise kvartali arvestuses oleks TransferWise oma 280 miljoni dollarilise rahasüstiga fintech-sektoris globaalselt seitsmendal kohal, ütles KPMG Baltics OÜ finantssektori juht Eero Kaup.
TransferWise sai esimese finantstehnoloogia ettevõttena otsese ligipääsu Inglise Keskpanga pankadevahelisele maksete süsteemile, vahendab Financial Times.
Euroopa juhtiva finantstehnoloogiaettevõtte TransferWise aastatulu kasvas eelmisel majandusaastal 140%. Vastavalt auditeeritud majandustulemustele oli Transferwise’i kulumieelne tegevuskasum mullu 2 miljonit naela.
IT-projektide juurutus ei ole sprint, vaid maraton. Kui ettevõte alustab uue ERP- või muu IT-lahenduse juurutamist, loodetakse sageli, et kõik õnnestub kohe esimesel katsel. Statistika aga näitab, et ligi 60% projektidest ei takerdu mitte tehnoloogia, vaid inimeste tõttu. Mis põhjustab tõrkeid ja kuidas neid ennetada?