Korraldajate teatel on osalejail hea võimalus katsetada uute ja huvitavate ideedega ning saada sealjuures mentorlust spetsialistidelt, lisaks saavad osalejad ligipääsu erinevatele valdkonnapõhistele andmebaasidele.
Oodatud on lahendused, mis tegelevad IoT, virtuaalreaalsuse, AI, droonide, 3D mudeldamise, parameetrilise disaini ja teiste digiinnovatsioooni poolt pakutavate võimalustega. Mentorite ja auhindade nimekirja koostades on arvestatud asjakohasuse ja rahvusvahelisusega ning maksimaalse kasuga häkkijatele.
Projekt Kuubis juhataja ja Digitaalehituse klastri juhatuse liikme Merylin Rüütli sõnul on ehitussektor kogu maailmas läbimas digitaalset muudatust, millega kaasneb ka vajadus uue ehitus-IT kompetentsi järgi.
„Uut tüüpi protsesside ja tehnoloogia rakendamisega on võimalik kogu elukaare lõikes saavutada märkimisväärset kokkuhoidu. Meie eesmärk on arendusnädalavahetusel omavahel kokku viia sektori eksperdid ning IT-spetsialistid, leidmaks lahendusi ehitussektori efektiivsuse tõstmiseks ning loomaks tooteid ja teenuseid, mille järgi turul vajadus on,“ sõnas Rüütli.
Colonna Kinnisvara juhatuse liikme Marek Õunamägi kinnitusel on ehitus-arenduse ja hilisema halduse digitaliseerimine paratamatud protsessid. „Globaalses mõttes konkurentsi säilitamiseks peab Eesti taas spurtima digimaailmas ja uuesti tiigriks saama,“ lisas ta.
Garage48 Digital Construction Hackathon algab reedel, 6. aprillil ideede esitlemisega ning lõppeb pühapäeval, kui tunnustatakse silmapaistvamaid meeskondi, kes 48 tunni jooksul on kõige edukamalt arendanud töötava prototüübi.
Ürituse korraldajad on osalistele inspiratsiooniks järjestanud valdkonnale omased väljakutsed:
Madal tootlikkus ja kasumlikkusEhitusajakavade venimineVähene digitaliseerimine ning koostöö online-keskkondadesVähene kaasaegsete tehnoloogiate kasutamineJätkusuutlikkuse ja hea-olu kasvav vajadusÕiges ajakavas ning eelarves püsivate projektide vähesusVähene turvalisus ehitusplatsilHalb dokumendi- ja informatsioonihalduse süsteem