ITuudised.ee  • 22 märts 2018

Eesti soovib kiiremini ELi digitaalset ühisturgu

Jüri Ratas  Foto: Andras Kralla

Eesti soovib kiiremat edasiliikumist digitaalse ühtse turu loomisega Euroopa Liidus.

Peaminister Jüri Ratas osaleb täna ja homme euroliidu riigi- ja valitsusjuhtide kohtumisel, kus on arutlusel mitu Eestile olulist küsimust.

„Esiteks kaugel oleme digitaalse ühtse turu loomisega, kus soovime näha kiiremaid ja otsustavamaid samme, muu hulgas autoriõiguste reformis ja küberjulgeolekus. Elavat mõttevahetust on oodata digimajanduse õiglases maksustamises ehk jätkame teemaga, mis sai alguse digitippkohtumisel Tallinnas,“ rääkis Ratas.

Esimesel päeval on peateemadeks ELi siseturu tulevik, ühine väliskaubanduspoliitika, digimaksustamine ning suhted Türgiga. Teine päev keskendub Brexiti-kõneluste hetkeseisule ja euroala tulevikule.

Ülemkogu eel kohtub Ratas koos Läti, Leedu ja Poola ametikaaslasega Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Junckeriga. Tavapäraselt kohtuvad ülemkogu ajal ka kolme Balti riigi ja ELi kuuluva kolme Põhjamaa (Soome, Rootsi, Taani) riigi- ja valitsusjuhid.

Jüri Ratas on tagasi Eestis reede õhtul. Sel ajal asendab teda peaministri ülesandeis töö- ja terviseminister Jevgeni Ossinovski.

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Indrek Kald
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 105
Kertu Karner
Kertu KarnerIT konverentside projektijuhtTel: 553 7112