Autor: ITuudised.ee • 4. mai 2018

Kaubanduskoda kogub arvamusi IT-inimeste tööaja kohta

Riik soovib IT-spetsialisti tööaega rohkem reguleerida.
Autor: Julia-Maria Linna

Riik plaanib teatud IKT-töötajate valveajale teha erandid nii puhkeaja kui töötasu puhul. Kaubanduskoda kogub selle kohta ettevõtjailt arvamusi.

Töölepingu seaduse muudatusega tehakse IT-tugiteenuseid osutavate spetsialistide puhul valveaja rakendamisel erand igapäevase ja -nädalase puhkeaja nõuete järgimisest. Nimelt võimaldatakse IKT-valdkonna töötajatele valveaega kestusega maksimaalselt 130 tundi 28päevase ajavahemiku jooksul, kui sellega ei kahjustata töötaja tervist ja ohutust.

Selline muudatus võimaldab töötajatel vajadusel olla ka mitmel päeval järjest töövälisel ajal valves nii, et valveaeg ja igapäevane puhkeaeg kattuks. Näiteks on võimalik sellisel juhul rakendada töötajale korra kuus nädalast valveaega, ehk nädalas teeb ta 40 tundi tööd ja 122.5 tundi on valves (juhul, kui töötajale on tööajal ette nähtud lõuna kestusega 30 min).

Lisaks tahetakse määrata valveaja erisuse rakendamisel praegusest kõrgemat tasu. Tavapärase 1/10 töötasu asemel tuleb valveaja eest maksta vähemalt 1/5 kokkulepitud töötasust.

Kaubandus-tööstuskoda palub ettevõtjail anda 14. maiks teada, mida nad muudatustest arvavad.

2016. aastal tegi kaubanduskoda riigile ettepaneku rakendada paindlikumad valveaja reeglid ka teistes valdkondades, kus on vajalik ööpäevaringne tõrgeteta töö tagamine, nt lennujuhid. Tänaseks seda arvesse võetud pole.

 

Jaga lugu
Ituudised.ee toetajad:
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Erkki VilippReklaamimüügi projektijuhtTel: 517 7736
Kertu KarnerIT konverentside projektijuhtTel: 553 7112