Jaga lugu:

Eesti korraldas Singapurile küberkaitseõppuse

Kaitseminister Jüri Luik allkirjastas Singapuri Kaitseministeeriumi asekantsleri David Koh Tee Hianiga  kokkuleppe Eesti küberharjutusväljaku kasutamiseks ühisteks õppusteks, küberkaitse väljaõppeks ning teadus- ja arendustegevuseks käesoleva aasta jaanuaris.
Kaitseminister Jüri Luik allkirjastas Singapuri Kaitseministeeriumi asekantsleri David Koh Tee Hianiga kokkuleppe Eesti küberharjutusväljaku kasutamiseks ühisteks õppusteks, küberkaitse väljaõppeks ning teadus- ja arendustegevuseks käesoleva aasta jaanuaris.  Foto: kaitseministeerium

Eesti korraldas meie küberharjutusväljakul Singapuri kaitseväele kahenädalase küberõppuse, mille käigus harjutati küberohtude vastu võitlemist.

Mais aset leidnud õppuse esimesel nädalal toimus küberväljaõpe individuaalselt ning Singapuri kübereksperte treeniti ära tundma ja lahendama enimlevinud küberohte. Teisel nädalal kinnistas Singapuri küberkaitse meeskond õpitut tõrjudes Eesti meeskonna rünnakuid.

Kaitseministeeriumi kaitseinvesteeringute osakonna projektijuhi Andri Rebase sõnul on koostöö Singapuri kaitseväega oluline märk, et Eestis väljaarendatud kübervõime kuulub nii tehniliselt kui ka sisuliselt maailma tippklassi.

"Küberharjutusväljak võimaldab turvalist ligipääsu ka distantsilt, mistõttu koostöö Singapuriga sujus tõrgeteta," märkis ta.

Kaitseväe küberharjutusväljak on Eestis väljaarendatud kübervõime, millega saab virtuaalselt üles ehitada mis tahes organisatsiooni kübervõrgud. Ühtlasi saab sellega läbi viia väljaõpet, õppuseid, testimist ning eksperimenteerimist ilma, et reaalsed võrgud või teenused kannataksid.

Olulisimad üritused Eesti küberharjutusväljakul on iga-aastane maailma suurim küberõppus Locked Shields ning NATO küberkaitseõppus Cyber Coalition. Eesti kaitseväe küberharjutusväljakut kasutavad nii NATO kui ka mitmed teised riigid.

Singapuri iga-aastased kaitsekulutused on üle 11 miljardi Ameerika dollari, mis teeb Singapuri üheks suurimaks ühe elaniku kohta kaitsesse panustavaks riigiks maailmas. Lisaks on Singapuri kaitsevägi tehnoloogiliselt üks modernsemaid ning ambitsioonikamaid riike maailmas.

Jaanuaris allkirjastas kaitseminister Jüri Luik Singapuri kaitseministeeriumi asekantsleri David Koh Tee Hianiga kokkuleppe Eesti küberharjutusväljaku kasutamiseks ühisteks õppusteks, küberkaitse väljaõppeks ning teadus- ja arendustegevuseks.

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Enimloetud
Aali Lilleorg
Aali LilleorgtoimetajaTel: 505 3172aali@ituudised.ee
Ana Madismäe
Ana Madismäereklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150Ana.Madismae@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt