Luik: Eesti kaitsetööstusettevõtted on rahvusvaheliselt tõsiseltvõetavad partnerid

Foto:

Kaitseminister Jüri Luik ütles Tallinnas kohtunud NATO tööstusnõunike grupi ning Eesti ja teiste NATO liikmesriikide kaitsetööstusettevõtjate kohtumist avades, et rahvusvaheline koostöö ja ärisuhete edendamine Eesti ja rahvusvaheliste suurettevõtete vahel on julgeolekuohtudele vastu astumisel äärmiselt oluline.

„Elame maailmas, kus tehnoloogilised arengud toimuvad väga kiiresti ning nendega sammu pidamine, et muutuvatele ohtudele õigeaegselt reageerida, eeldab tugevat rahvusvahelist koostööd,“ ütles Luik.

Kaitseminister kutsus rahvusvahelisi ettevõtjaid tegema veelgi tihedamat koostööd Eesti kaitsetööstusettevõtjatega.

Luige sõnul toodab Eesti kaitsetööstus nutikaid lahendusi ning areneb jõudsalt. „Pole kahtlust, et Eesti kaitsetööstusettevõtjad on tõsiseltvõetavad partnerid,“ ütles Luik.

Ta lisas, et kuigi enamik Eesti kaitsetööstusettevõtteid on väikese või keskmise suurusega, omavad nad kvaliteetseid tooteid ja kõrgel tasemel oskusteavet.

Luik nimetas Eestis kõrgelt arenenud valdkondadena küberkaitset ning autonoomsete süsteemide või seiretehnoloogiate ala, mis on atraktiivsed koostöövaldkonnad rahvusvahelistele suurettevõtetele.

„Ettevõtete sünergias tekib innovatsioon, mis lõppkokkuvõttes tagab parimad kaitsevõimed liitlastele,“ märkis Luik.

Kohtumisel osalesid rahvusvahelised suurettevõtted, nagu Northrop Grumman, UTC Aerospace Systems, MBDA, Thales, Leonardo, Elwood Group ning Prantsuse ja Kanada ettevõtted, samuti mitme NATO riigi kaitsetööstuste liidu esindajad.

Kohtumisel kõnelesid lisaks kaitseminister Jüri Luigele ka Eesti Kaitsetööstuste Liidu juht Ingvar Pärnamäe, kaitseväe juhataja kindral Riho Terras ning Kaitseministeeriumi kaitseinvesteeringute osakonna juhataja Kusti Salm.

NATO Industrial Advisory Group (NIAG) on NATO liikmesriikide suuremaid kaitsetööstusettevõtteid nõustav töögrupp.

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Indrek Kald
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Ana Madismäe
Ana Madismäereklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150
Mari Sarapuu
Mari SarapuuKonverentside programmijuhtTel: 667 0251