Põllumajanduse häkaton ootab osalejaid

Tarkvaraarendajaid oodatakse põllumajanduse häkatonile.  Foto: Veiko Tõkman

Nädalavahetusel toimuv häkaton ootab kõiki huvilisi põllumajanduse edendamiseks uusi ideid välja arendama.

Häkatoni eesmärk on koguda innovaatilisi ideid, mis aitaksid põllumajandusvaldkonda arendada. Osalejad saavad tänu põllumajandusuuringute keskusele, põllumajanduse registrite ja informatsiooni ametile (PRIA), maa-ametile, Hollandi põllumajanduse, looduse ja toidukvaliteedi ministeeriumile ning Wageningeni ülikoolile kasutada andmebaase, mille abil elulistele probleemidele lahendusi leida.

Kolme parima tiimi esindajad saavad võimaluse oma töid esitleda 13. juunil toimuval Hollandi-Eesti seminaril, kus osalevad ka Hollandi kuningas Willem-Alexander ja kuninganna M?xima ning mõlema riigi põllumajanduse eest vastutavad ministrid. Lisaks saab üks tiimidest jätkata oma prototüübi arendamisega Prototroni programmis ning parim tiim saab otsepääsu programmi Climate Launchpad.

Häkatonile on osalema oodatud põllumajandusega seotud inimesed, insenerid, arendajad, andmespetsialistid ning kõik teised, kellel on soov luua uusi lahendusi, tooteid ja teenuseid.

"Digitaliseerimine ja e-lahenduste kasutamine on üks võimalusi põllumajandussektori ja maapiirkondade jaoks täiendavate kasvuvõimaluste loomiseks," ütles maaeluminister Tarmo Tamm. "Seega kutsun kõiki, kes on põllumajandusega lähemalt või kaugemalt seotud, häkatonist osa võtma ning jagama oma uudseid ideid põllumajanduse arendamiseks, et anda panus targemalt tootmiseks, analüüsimiseks ja kasvatamiseks," lisas ta.

Häkaton toimub 8.–10. juunil Tallinnas Spring Hubis.

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Indrek Kald
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 105
Kertu Karner
Kertu KarnerIT konverentside projektijuhtTel: 553 7112