• 23.07.18, 11:52
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Meybaum ja Hinrikus õpetavad noori

Täna alustab Tallinnas suvekool Hüppelaud, mis annab tehnoloogiast huvitatud 14-19aastastele õpilastele võimaluse kogenud mentorite juhendamisel ehitada nädalaga ideest valmis toode või teenus.
GrabCADi asutaja Hardi Meybaum.
  • GrabCADi asutaja Hardi Meybaum. Foto: Fredy-Edwin Esse
Hardi Meybaumi loodud MTÜ Eesti 2.0 vedamisel toimuvas suvekoolis Telliskivi loomelinnakus saavad kokku 80 õpilast 31 koolist üle Eesti. Noored hakkavad tööle viieliikmeliste tiimidena ja neid juhendavad tehnoloogiaettevõtjatest mentorid, kes aitavad õpilastel kaardistada probleeme ning otsida neile praktilisi ja samas loomingulisi lahendusi.
Hardi Meybaumi sõnul on hüppelaua eesmärgiks sisendada noortele, et hea tahtmise korral on kõik võimalik. "Möödunud aasta kogemus kinnitas meile, et noored on isegi hoolimata kesisest programmeerimisoskusest väga hakkajad ja projektide lõpptulemused muljetavaldavad. Et sinna jõuda, on kohal meie fantastilised mentorid, et noori toetada, innustada ja aidata," lisas ta.
Meybaumi kõrval juhendavad nädalase programmi vältel noori spetsialistid Eesti idufirmadest nagu TransferWise, Taxify, Starship ja GrabCAD.
TransferWise on ka Hüppelaua suurim toetaja, sest kõigilt veebruarikuus Eestisse tehtud ülekannetelt laekunud ülekandetasud kinkis ettevõte Eesti Vabariigi 100. juubeli puhul Eesti 2.0-le suvekooli korraldamiseks.
"Me TransferWise´is julgustame uue põlvkonna noori siduma oma karjääri tehnoloogiaga ja Hüppelaua suvekool on selleks suurepärane võimalus. Jagan Eesti 2.0 eestvedajatega sama mõtteviisi – tehnoloogia tundmine aitab maailma paremini mõista ja annab võimaluse midagi olulist korda saata," ütles Taavet Hinrikus, TransferWise’i kaasasutaja ja Hüppelaua mentor, kes tuleb ka tänavu õpilastele esinema.
Eesti 2.0 on mittetulundusühing, mille eesmärgiks on inspireerida Eesti koolinoori valima tehnoloogiapõhist tulevikku. Pilootprojektina jagas Eesti 2.0 maikuus 2015 poolesajale Eesti koolile Makerbot Replicator 3D printerid. 2016. aastal said koolid littleBits elektroonikakomplektid ja tutvustati bitcoini platvormil arendamist.
Mullu suvel esmakordselt toimunud Hüppelaual Tartus Spark Makerlabis ehitas 60 õpilast valmis 12 toodet, nende seas sõrmejäljetuvastusega seljakott, magnetitega kingapuhastaja ja mobiilne parkimisrakendus.
Hüppelaual osalemine on õpilastele tasuta (sh toitlustus), vajadusel tuleb ise katta vaid majutuskulu.

Seotud lood

Uudised
  • 25.07.18, 12:51
Taxify kolib uude hoonesse
Aasta lõpus valmib Tallinnas Baltika kvartali kõrval uus büroohoone, mis saab sõidujagamisettevõtte Taxify uueks koduks.
  • ST
Sisuturundus
  • 10.10.24, 15:13
Lahendus ettevõtte juhile võlgade haldamiseks – Infopanga võlaregister
Juhid puutuvad sageli kokku keeruliste võlgnike ja hilinenud maksetega, mis võivad mõjutada rahavoogu ja tekitada stressi. Võlgnikega tegelemine on aeganõudev ja koormav, eriti kui kaasnevad meeldetuletused, vaidlustused ja võlgnike passiivsus. Infopanga võlaregister aitab aga juhtidel hallata võlgnevusi kiiremini ja lihtsamalt, säästes nii aega kui ka närve.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele