• 21.08.18, 09:50
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

TLÜ konverentsi teemaks neti mõju kultuurile

Tänasest 25. augustini Tallinna Ülikoolis toimuva konverentsi üheks teemaks on interneti mõju kultuurile.
Konverentsi üks eestvedajaist on TLÜ meediainnovatsiooni professor Indrek Ibrus.
  • Konverentsi üks eestvedajaist on TLÜ meediainnovatsiooni professor Indrek Ibrus.
  • Foto: ERR
Konverents uurib riikide ees seisvaid väljakutseid üleilmastumise aegu. Arutletakse mitmete aktuaalsete teemade üle, sealhulgas globaalsete kultuuriteenuste platvormide regulatsiooni.
TLÜ meediainnovatsiooni professor Indrek Ibrus, konverentsi üks eestvedajaist, nimetas ühe teemana kultuurilise sisu liikumist internetis – protsessi, mille üle on riikidel küll üha vähem kontrolli, kuid mis on seda suuremaks väljakutseks kultuuripoliitika teostamisel.
Arutletakse ka võimaluste üle tagada väikeriikide kodanikele internetis hea juurdepääs kogu pakutavale kultuurile, et näiteks Netflixi ja Amazoni kõrval jääksid ellu ka Eesti oma digitaalset kultuuriruumi kureerivad institutsioonid. Inimesed kasutavad internetti kultuuri tarbimiseks iga päev mitmeid tunde – vaatame filme ja videoid, loeme ajalehti, suhtleme teiste kultuuride esindajatega üle riigipiiride.

Artikkel jätkub pärast reklaami

"Kultuuripoliitikast sõltub, milliseid filme saame vaadata, kuidas on meedia rahastamine korraldatud ja kui lihtsaks on tehtud kultuuritoodete eksport või import," sõnas Ibrus kultuuripoliitika olulisusest.
Konverentsi viie päeva jooksul toimub 192 ettekannet, kuus ümarlaua arutelu, neli plenaarsessiooni ja kümme paneeldiskussiooni. Peaesinejad on valdkonna tippteadlased Euroopast ning Ameerikast. Konverentsi korraldavad kolm Tallinna Ülikooli instituuti: Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni, ühiskonnateaduste ning humanitaarteaduste instituut.
Konverentsi otseülekannet saab jälgida Tallinna Ülikooli koduleheküljel.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 18.06.25, 16:09
Rally Board 65 tõstab videokoosolekute kvaliteedi uutesse kõrgustesse
Üha rohkem inimesi töötab hübriidrežiimis ehk kontoris viibimise ja kodus töötamise vaheline piir on hägustunud. Sellega koos muutuvad üha paindlikumaks ka töötamiseks vajalikud lahendused. Üheks uuenduseks on tõsta veebikoosolekute ja sündmuste korraldamise tehnilist kvaliteeti ning tõhusust, ent milliseid võimalusi lähitulevik pakub?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele