Autor: ITuudised.ee • 15. september 2018

Jobs ja Gates tähistamas Tehnopol 15

Autor: Tehnopol
Teaduspark Tehnopol tähistab 15. sünnipäeva ning selle auks avatati linnakus tehnoloogiamaailma vaieldamatute teenäitajate ja innovaatorite Steve Jobs´i ja Bill Gates´i elusuuruses pronksist skulptuurid. Skulptuurid on Astlanda Ehituse kingitus teaduspargile ning kujude autoriks on Tauno Kangro.

„Oleme Teaduspargiga Tehnopol juba aastaid olnud head koostööpartneid ja kujud on meiepoolne kingitus teaduspargi perele. Mehed, kelle panust tehnoloogiamaailmas on raske alahinnata, inspireerivad nüüd uusi Eesti tehnoloogiaettevõtteid kõrgeid sihte seadma ja innovaatilisi uusi tooteid ning teenuseid looma,“ ütles Astlanda Ehituse juhatuse liige Kajar Kruus.

Teaduspargi juhi Jaak Raie sõnul on Tehnopol 15 aasta jooksul arenenud suureks teaduslinnakuks, kus väärtustatakse terviklikku ja nutikate lahendustega linnaruumi ning kus käib igapäevaselt tööl üle 4500 inimese. "Tehnopolis pakutakse tehnoloogiaettevõtetele moodsate büroopindade kõrval ka ekspordi- ja innovatsioonituge,“ ütles Raie ja tõdes, et mahtu areneda on veel küllaga ning tänaseks on kinnisvara mõistes välja arendatud vaid 30% võimalikust ehitusmahust. „Näeme selgelt, et just ambitsioonikad Eesti ettevõtted ja kogenud välismaised tehnoloogiaettevõtjad näevad sellises kinnisvarapindade, äriteenuste ja ülikooli läheduse sümbioosis suurimat väärtust,“ lisas Raie.

„Oleme 15 aasta jooksul koos oma heade partneritega arendanud välja täieliku väärtusahela, alates Prototroni fondist ja Startup Inkubaatorist kuni keskmise suurusega ettevõtete ekspordiprogrammide ja suurettevõtetele mõeldud innovatsiooniteenusteni. Teisisõnu teeme tööd selleks, et Eestis oleks võimalik startuppidel kiirelt areneda ja ka väikeettevõtetel oleks ambitsiooni mitte piirduda vaid koduturuga,“ selgitas Tehnopoli juht.

Autor: Tehnopol
Skulptor Tauno Kango Steve Jobsi kujuga
Autor: Tehnopol
Autor: Technopol
Jaga lugu
Ituudised.ee toetajad:
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Kent-Erik SchwedeReklaamimüügi projektijuhtTel: 509 8932