Ümbermaailmareisil president Kersti Kaljulaid kohtus Detroidis endise New Yorgi linnapea Michael Bloombergiga, kellega rääkis muuhulgas ka Eesti digiühiskonnast.

- Kersti Kaljulaid ja Michael Bloomberg.
- Foto: VPK
Seoses Detroitis toimuva innovatsioonikonverentsiga City Lab, kus ka president Kaljulaid esineb, räägiti Bloombergiga pikemalt omavalitsuste koostööst kodanikuühiskonnaga ja innovaatilistest lahendustest, mida omavalitsused saavad kasutada transpordi ja säästliku arengu vallas.
Michael Bloomberg on maailma rikkuselt 11. inimene, tema vara suuruseks hinnati tänavu suvel 52 miljardit USA dollarit. Bloomberg on ühinenud algatusega, mille liikmed lubavad annetada heategevuseks vähemalt poole oma varast.
Detroidis täna toimuval konverentsil arutatakse maailma linnade tulevikuväljakutseid ning jagatakse kogemusi nende lahendamisel. President Kersti Kaljulaidi esinemist, kus riigipea vastab küsimustele Eesti digiühiskonna kohta, on võimalik otse vaadata Eesti aja järgi 15.35 aadressil: citylab2018.theatlantic.com.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seejärel sõidab riigipea New Yorki, kus kohtub ÜRO peasekretäri António Guterresi, frankofoonia riikide ja Aafrika Liidu riikide suursaadikutega, kõneleb Eesti digiühiskonnast Columbia Ülikoolis ning külastab New Yorgi Eesti Kooli.
President Kaljulaid alustas 20. oktoobril töövisiiti Austraalias ja Okeaanias, mille peamiseks eesmärgiks oli koguda toetust Eesti kandideerimiseks ÜRO julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks. Lisaks Austraaliale külastas Kaljulaid koos kaaskonnaga Vanuatut, Fidžit ja Uus-Meremaad, kust lendas edasi USAsse.
Seotud lood
Koosoleku pidamine tähendab rohkemat kui lihtsalt arutelu – see hõlmab päevakorra koostamist, hääletusi, otsuste dokumenteerimist ja protokollide koostamist, kusjuures aina sagedamini toimuvad nõupidamised üle veebi. Eesti tarkvaraarendaja Ektaco on loonud lahenduse, mis viib koosolekute korraldamise uuele tasemele, olgu selleks aastakoosolek, avaliku sektori istung või aktsionäride üldkogu.