Tarkvarafirma CGI Eesti pangandus- ja kindlustusvaldkonna ärijuhi Maria Žukova sõnul on paljudes pankades erinevate rahapesu aspektide tuvastamiseks erinevad kontrollsüsteemid, mistõttu on kogu seireprotsess keerukas ja ebatõhus.

- CGI Eesti panganduse ja finantsvaldkonna ärijuht Maria Žukova.
- Foto: CGI Eesti
"Finants- ja küberkurjategijate meetodid on pangandussektoris muutunud üha leidlikumaks ning riiklik ja rahvusvaheline järelevalve nõuab pankadelt üha efektiivsemaid samme kahtlaste klientide tuvastamisel ning rahapesu tunnustega tehingute avastamisel," sõnas ta.
"Seda olukorras, kus üha kasvavad tehingumahud ning pankadevaheline konkurents ei võimalda teha järeleandmisi klientide teenindamise kiiruses," lisas Žukova.
Koostöös eri riikide finantsasutustega on CGI loonud tarkvaraplatvormi HotScan360, mis võimaldab reaalajas analüüsida tohutuid andmemahte ning tuvastada pangatehinguis anomaaliaid ja mustreid, mis viitavad kas rahapesule, kahtlastele tehingutele ja/või majanduskuritegevusele.
Artikkel jätkub pärast reklaami
1976. aastal asutatud CGI - mille osa on ka CGI Eesti AS - tegeleb ärikonsultatsiooni, süsteemide integratsiooni ning outsourcing-teenuste pakkumisega. Ettevõttel on 40 riigis üle 72 000 töötaja, kellest 11 000 pakub tarkvarateenuseid finantssektorile. CGI on Eestis tegutsenud üle 20 aasta, firmas töötab ligi 200 inimest.
Seotud lood
Koosoleku pidamine tähendab rohkemat kui lihtsalt arutelu – see hõlmab päevakorra koostamist, hääletusi, otsuste dokumenteerimist ja protokollide koostamist, kusjuures aina sagedamini toimuvad nõupidamised üle veebi. Eesti tarkvaraarendaja Ektaco on loonud lahenduse, mis viib koosolekute korraldamise uuele tasemele, olgu selleks aastakoosolek, avaliku sektori istung või aktsionäride üldkogu.