Tarkvarafirma CGI Eesti pangandus- ja kindlustusvaldkonna ärijuhi Maria Žukova sõnul on paljudes pankades erinevate rahapesu aspektide tuvastamiseks erinevad kontrollsüsteemid, mistõttu on kogu seireprotsess keerukas ja ebatõhus.

- CGI Eesti panganduse ja finantsvaldkonna ärijuht Maria Žukova.
- Foto: CGI Eesti
"Finants- ja küberkurjategijate meetodid on pangandussektoris muutunud üha leidlikumaks ning riiklik ja rahvusvaheline järelevalve nõuab pankadelt üha efektiivsemaid samme kahtlaste klientide tuvastamisel ning rahapesu tunnustega tehingute avastamisel," sõnas ta.
"Seda olukorras, kus üha kasvavad tehingumahud ning pankadevaheline konkurents ei võimalda teha järeleandmisi klientide teenindamise kiiruses," lisas Žukova.
Koostöös eri riikide finantsasutustega on CGI loonud tarkvaraplatvormi HotScan360, mis võimaldab reaalajas analüüsida tohutuid andmemahte ning tuvastada pangatehinguis anomaaliaid ja mustreid, mis viitavad kas rahapesule, kahtlastele tehingutele ja/või majanduskuritegevusele.
1976. aastal asutatud CGI - mille osa on ka CGI Eesti AS - tegeleb ärikonsultatsiooni, süsteemide integratsiooni ning outsourcing-teenuste pakkumisega. Ettevõttel on 40 riigis üle 72 000 töötaja, kellest 11 000 pakub tarkvarateenuseid finantssektorile. CGI on Eestis tegutsenud üle 20 aasta, firmas töötab ligi 200 inimest.
Seotud lood
Värskelt Euroopa kõige väärtuslikumaks börsifirmaks kerkinud Saksa tarkvaraarendaja SAP korraldab Tallinnas sündmuse –
SAP Innovation Day Estonia, kus jagatakse soovitusi ning
viise ettevõtte kasvuks ning kuidas panna AI ja kaasaegne andmeanalüüs konkurentsieelisena kõige efektiivsemalt tööle.