Eesti, Läti ja Leedu õpilased võistlevad Baltimaade juubeliaasta raames Minecrafti virtuaalmaailmas oma koduriikide kultuuripärandi ehitamises.

- Minecrafti võistlus toimub Eestis juba viiendat korda.
Võistlus toimub detsembri alguses KoodiTunni nädala jooksul ja osaleda võivad kõik lapsed vanuses 7-18 eluaastat. Oodatud on põnevad materiaalsed või mittemateriaalsed kultuurilised objektid, mida saab Minecrafti maailmas ehitada: näiteks mõisahoone, küün, viikingilaev, laulupidu või rukkileiva küpsetamine.
Oluline on maksimaalselt kasutada Minecrafti võimalusi ja ehitada põnevaid objekte. Ühtlasi on seeläbi õpilastel võimalik paremini tuttavaks saada oma kodukoha või -riigi ajaloo, rahvatraditsioonide ning tähtpäevadega.
"Minecrafti võistlus toimub Eestis juba viiendat korda. Varem on lapsed ehitanud Balti riikide vaatamisväärsusi ning kujutanud ette, kuidas võiks elu Eestis, Lätis ja Leedus välja näha 100 aasta pärast," kommenteeris võistluse koordinaator Eestis Kristi Kivilo.
"Sel korral kasutavad lapsed aga tänapäevaseid tehnoloogiaid, et heita pilk meie minevikule, ning ehitavad elemente meie iselaadsest kultuuripärandist," lisas ta.
Võistluse valmistavad ette MTÜ Robootika ja Vaata Maailma SA Eestis, programmeerimiskool Hello IT Lätist ja MTÜd Robotikos Akademija ning Three Cubes Leedust.
Microsofti Balti regiooni juhataja Renāte Strazdina sõnul peetakse mängimise läbi õppimist täna tõsiseltvõetavaks protsessiks, mis on tihtipeale tulemuslikum kui traditsioonilised õppemeetodid.
"Minecrafti keskkond lubab õpilastel astuda arhitekti kingadesse, sest ehitamine seisneb planeerimises ning loodud plaani teostamises digitaalses keskkonnas. Ka programmeerimine toimib põhimõtteliselt sarnaselt," lisas ta.
Võistlus leiab aset 1.–8. detsembrini ning töid hinnatakse kolmes vanuseklassis (7–11; 12–14 ja 15–18 aastased). Õpilased peavad moodustama kuni kolmeliikmelise võistkonna ja registreerima end võistlusele
veebilehel. Seejärel valivad nad kultuuriobjekti või sündmuse, mida Minecrafti keskkonnas ehitada.
Tööd tuleb hindamiseks esitada hiljemalt 8. detsembril 2018 kell 20. Osalemiseks on vajalik ametlik Minecrafti versioon 1.13.2, mis töötab süle- või lauaarvutil. Tööde hindamisel võetakse arvesse loomingulisust, teemakohasust ja tehnilist teostust. Nii Eesti kui teiste Balti riikide võitjad kuulutatakse välja 14. detsembril.
KoodiTund ("Hour of Code") on rahvusvaheline algatus, millest võtab osa üle 100 miljoni inimese. Tegemist on tunni pikkuse interaktiivse sissejuhatusega programmeerimisse. KoodiTunni algatas mittetulundusühing Code.org ja sellega on liitunud üle tuhande partnerorganisatsiooni ja vabatahtliku. Juba kolmandat aastat järjest organiseerib Microsoft Balti riikides KoodiTunni raames Minecrafti võistlust.
Seotud lood
Uut äri alustades keskendutakse sageli tootele, teenusele või turundusplaanile, kuid üha enam digitaliseeruvas maailmas on üheks kõige olulisemaks väärtuseks sinu brändi identiteedis kujunemas domeen. Miks on seda vaja, kuidas seda valida ja millistele trendidele peaksid aastal 2025 tähelepanu pöörama? Tuginedes nii Eestist kui ka raja tagant saadud kogemustele panime sulle kokku ülevaate, mis peaks aitama sul domeenidega seotud maailmas hõlpsamini orienteeruda.