Šveitsis Davosis maailma majandusfoorumil Euroopa ja Aafrika riigijuhtide arutelul tõi peaminister Jüri Ratas esile vajaduse tihendada IT-alast koostööd, et aidata kaasa Aafrika riikide arengule.

- Jüri Ratas Šveitsis Davosis maailma majandusfoorumil.
- Foto: Jürgen Randma
Aafrika riikide muljetavaldav tehnoloogiline areng pakub Ratase sõnul palju võimalusi koostööks Euroopaga ning ta pidas seejuures oluliseks oskustea
be ja kogemuste jagamist, et muuta digitaliseerimise protsessi kestlikuks. "Eestil on tänu oma e-riigi kogemusele Aafrika riikidele palju pakkuda. Sarnaselt Eestile on neil eeldused areneda edukateks e-riikideks," sõnas Ratas.
Eesti peaminister tõi koostööst rääkides esile novembris 2017 Aafrika Liiduga Abidjanis sõlmitud koostööleppe, mille eesmärk on aidata kaasa e-valitsemise arengule.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Möödunud aastal käivitasid Eesti ja ÜRO arenguprogramm ühiselt tegevused, mille eesmärk on digiarengut toetades aidata kaasa kestliku arengu eesmärkide saavutamisele. Samuti toetab Eesti peaministri sõnul mitmete Aafrika riikide digiarengut kahepoolse IT-alase koostööga.
Koos Ratasega osalesid paneelis Saksamaa kantsler Angela Merkel, Lõuna-Aafrika Vabariigi president Cyril Ramaphosa, Austria liidukantsler Sebastian Kurz, Rwanda president Paul Kagame ja Egiptuse peaminister Mostafa Madbouli. Vestlusringi juhatas maailma majandusfoorumi president Børge Brende.
Lisaks võttis peaminister Ratas eile Davosis sõna mitmel arutelul, kus käsitleti maailma majanduse tulevikku ning digiarengute rolli. Kohtumistel Uganda presidendi Yoweri Kaguta Museveni ja Costa Rica presidendi Carlos Alvarado Quesadaga arutas Ratas kahepoolseid suhteid, koostööd IT-vallas ning rahvusvahelistes organisatsioonides. Samuti olid peaministril kohtumised Paypali, Accenture´i ja Investori juhtidega.
Seotud lood
Üha rohkem inimesi töötab hübriidrežiimis ehk kontoris viibimise ja kodus töötamise vaheline piir on hägustunud. Sellega koos muutuvad üha paindlikumaks ka töötamiseks vajalikud lahendused. Üheks uuenduseks on tõsta veebikoosolekute ja sündmuste korraldamise tehnilist kvaliteeti ning tõhusust, ent milliseid võimalusi lähitulevik pakub?