F-Secure´i loodud turvarakenduse Telia SAFE jaanuarikuine kokkuvõte näitas, et aasta esimesel kuul aitas kõnealune viirusetõrje blokeerida ligi 25 000 viiruserünnakut.

- Koostöös F-Secure´iga valminud Telia SAFE.
- Foto: Telia
Lisaks blokeeris turvarakendus jaanuaris 188 000 kahjulikku veebisessiooni. Sel turvarakendusel on Eestis enam kui 20 000 kasutajat.
Telia Eesti finantseerimise ja lisaväärtusteenuste valdkonna juhi Maksim Melamedi sõnul näitavad need numbrid ilmekalt, kui palju erinevaid viirusi igapäevaselt internetiruumis liigub ning erinevatele seadmetele ligipääsu otsib.
"Külastame iga päev kümneid erinevaid veebilehti ning kunagi ei tea, kus meid milline oht varitseb. Ammu on möödas need ajad, mil arvuti ekraanilt vaatas kasutajale vastu suur teade, et arvutil on mingi viirus või tundmatu viga ja seda kasutada ei saa. Tänapäevane pahavara toimib vaikselt muude protsesside taustal ja kasutajale nähtamatult ning sellel on kindel eesmärk," rääkis ta.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Pahavara võib Melamedi sõnu inimesele nähtamatult koguda isiklike andmeid, paroole, krediitkaardi ja panganduse andmeid. "Samuti saab nakatunud arvutit omanikule teadmata kasutada suuremahuliste küberrünnakute korraldamisel," kinnitas Melamed.
Seotud lood
Koosoleku pidamine tähendab rohkemat kui lihtsalt arutelu – see hõlmab päevakorra koostamist, hääletusi, otsuste dokumenteerimist ja protokollide koostamist, kusjuures aina sagedamini toimuvad nõupidamised üle veebi. Eesti tarkvaraarendaja Ektaco on loonud lahenduse, mis viib koosolekute korraldamise uuele tasemele, olgu selleks aastakoosolek, avaliku sektori istung või aktsionäride üldkogu.