Täna hääletab Euroopa Parlament meetmeid Hiinast tuleneva infotehnoloogiaalase ohu leevendamiseks.

- Huawei on sattunud USAs ja Euroopas kriitika alla sidemete tõttu Hiina valitsusega.
- Foto: Wikipedia
Täpsemalt on parlamendis resolutsioon julgeolekuohtude kohta, mis on seotud Hiina järjest suurema tehnoloogilise kohalolekuga euroliidus ning küberturvalisust käsitlev õigusakt.
Hiina üha suurem tehnoloogiline kohalolek ELis on suur julgeolekuoht ja nõuab kiiret tegutsemist euroliidu tasandil, ütlevad parlamendiliikmed resolutsiooni ettepanekus, mis tuleb täna hääletusele.
Euroopa Parlament hääletab täna ka ELi küberturvalisust käsitlevat õigusakti, millega luuakse toodete ja teenuste küberturvalisuse sertifitseerimise süsteem, pikendatakse ELi võrgu- ja infoturbeameti (ENISA) mandaati ja suurendatakse vahendeid ameti ülesannete täitmiseks.
Homme hääletavad parlamendiliikmed ELi Euroopa küberturvalisuse tööstusliku, tehnoloogilise ja teadusliku pädevuse keskuse loomise ettepanekut.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Koosoleku pidamine tähendab rohkemat kui lihtsalt arutelu – see hõlmab päevakorra koostamist, hääletusi, otsuste dokumenteerimist ja protokollide koostamist, kusjuures aina sagedamini toimuvad nõupidamised üle veebi. Eesti tarkvaraarendaja Ektaco on loonud lahenduse, mis viib koosolekute korraldamise uuele tasemele, olgu selleks aastakoosolek, avaliku sektori istung või aktsionäride üldkogu.