Täna hääletab Euroopa Parlament meetmeid Hiinast tuleneva infotehnoloogiaalase ohu leevendamiseks.
- Huawei on sattunud USAs ja Euroopas kriitika alla sidemete tõttu Hiina valitsusega. Foto: Wikipedia
Täpsemalt on parlamendis resolutsioon julgeolekuohtude kohta, mis on seotud Hiina järjest suurema tehnoloogilise kohalolekuga euroliidus ning küberturvalisust käsitlev õigusakt.
Hiina üha suurem tehnoloogiline kohalolek ELis on suur julgeolekuoht ja nõuab kiiret tegutsemist euroliidu tasandil, ütlevad parlamendiliikmed resolutsiooni ettepanekus, mis tuleb täna hääletusele.
Euroopa Parlament hääletab täna ka ELi küberturvalisust käsitlevat õigusakti, millega luuakse toodete ja teenuste küberturvalisuse sertifitseerimise süsteem, pikendatakse ELi võrgu- ja infoturbeameti (ENISA) mandaati ja suurendatakse vahendeid ameti ülesannete täitmiseks.
Homme hääletavad parlamendiliikmed ELi Euroopa küberturvalisuse tööstusliku, tehnoloogilise ja teadusliku pädevuse keskuse loomise ettepanekut.
Seotud lood
Tehnoloogia kiire areng on toonud kaasa palju uusi võimalusi, mis lihtsustavad meie igapäevaelu ja muudavad otsuste langetamise palju mugavamaks. Digitaalne vastutustunne muutub üha olulisemaks, kuna meie tegevused ja valikud internetis mõjutavad mitte ainult meid endid, vaid ka meie ümbruskonda, sealhulgas meie privaatsust ja levivat väärinfot.