Helmes arendab üleilmset sertifitseerimistarkvara, mida kasutakse näiteks Türgi masinloetavate passide väljaandmiseks ja Filipiinide kodanike elektrooniliseks identifitseerimiseks.

- Filipiinlased riigi suurimal saarel Luzonil.
- Foto: Pixabay
Helmese tiimijuhi Ian Nelise sõnul luuakse koos Rootsi ettevõttega PrimeKey sarnast sertifitseerimistarkvara, mida Eestis kasutatakse näiteks ID-kaartide, mobiil-ID ja digitaalsete allkirjade toel inimeste elektrooniliseks identifitseerimiseks.
"Sellist tehnoloogiat arendab maailmas vaid käputäis firmasid ja miljonite kasutajatega PrimeKey toode on üks levinumaid," rääkis Nelis.
PrimeKey tarkvara kasutatakse tema sõnul maailmas riikide tasemel. "Näiteks kasutavad enam kui saja miljoni elanikuga Filipiinid seda oma riigiteenuste pakkumiseks ja kodanike identifitseerimiseks," märkis Nelis.
Helmese tiimijuhi sõnul puutuvad sertifitseerimistarkvaraga kokku kõik inimesed, kes internetti kasutavad. "Digisertifikaatidel põhinev tehnoloogia on turvalise interneti alustala ja toimib paljude protsesside taustal ning tagab küberruumis opereerimise turvalisuse," lisas Ian Nelis.
"Rootslased valisid Helmese oma partneriks ja arendamine toimubki kahes riigis paralleelselt. See on väga spetsiifiline, kuid maailmas järjest olulisem valdkond, mille arendamiseks läheb vaja kõrgema matemaatilise ja krüptograafia taustaga tarkvaraarhitekte," rääkis Nelis.
Jaan Pillesaare loodud tarkvarafirmas Helmes töötab eri riikides 570 inimest. Helmese suuremad kliendid on rahvusvahelised organisatsioonid ja ettevõtted nagu OECD, Kühne+Nagel, DNB, Telia, SEB jt.
Seotud lood
Värskelt Euroopa kõige väärtuslikumaks börsifirmaks kerkinud Saksa tarkvaraarendaja SAP korraldab Tallinnas sündmuse –
SAP Innovation Day Estonia, kus jagatakse soovitusi ning
viise ettevõtte kasvuks ning kuidas panna AI ja kaasaegne andmeanalüüs konkurentsieelisena kõige efektiivsemalt tööle.