Autor: ITuudised.ee • 10. aprill 2019

Gaasinäitude kauglugemine läheb asjade internetti

1. jaanuarist 2021 muutub gaasinäitude kauglugemine ettevõtetele kohustuslikuks. Levikom tutvusta täna erinevaid lahendusi gaasinäitude kauglugemiseks asjade interneti võrgus.
Levikomi ärimüügi ja -halduse osakonna juht Kuno Peek.
Foto: Levikom

Tallinnas Tehnopolis täna toimuva teemakohase seminari korraldaja, Levikomi teenuste juhi Kuno Peegi sõnul kutsus ettevõte kokku kogu sektori, sest uus võrgutehnoloogia võimaldab mugavat infoedastust kõikides gaasikütte tarbimise etappides kuni lõppkasutajani välja.

"Gaasiküttevõrgu teenusepakkujatel ja valdkonna reguleerijatel on keeruline orienteeruda erinevate operaatorite ja seadmetootjate lahenduste vahel, mistõttu on igati praktiline, et ühenduse pakkuja võtab initsiatiivi. Meie teame hästi, kelle seade millise andmeedastuse standardiga kokku käib ja millises asukohas need on kasutatavad," rääkis ta.

Levikomi asjade interneti valdkonna juhi Ove Tüksammeli sõnul moodustab nende asjade interneti võrk ja koostöö erinevate seadmetootjatega tõhusa terviklahenduse näitude automatiseeritud kauglugemiseks.

"Meie lahendus sobib igale gaasiküttega eramule, kortermajale ja ärihoonele. Näitude kauglugemise jaoks vajalik investeering on taskukohane igale ühistule. Võtame ise ühistutega ühendust, aga lõpptarbijad võivad ka ise meie poole pöörduda, kui soovivad lahendust esmajärjekorras," sõnas Tüksammel.

Levikomi asjade interneti võrk katab lisaks Tallinnale ja selle ümbrusele alates Vääna-Jõesuust ja Keilast kuni Jõelähtmeni ka Tartut, Narvat, Pärnut, Viljandit, Rakveret, Jõhvit, Valgat, Võru, Haapsalut, Kuressaaret, Kärdlat, Paidet, Kundat, Paldiskit, Põltsamaad, Jõgevat, Raplat ja Kohtla-Järvet.

Täna Tehnopolis toimuval seminaril võtavad sõna Levikomist Kuno Peek ja Ove Tüksammel, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi energeetika osakonna ekspert Rein Vaks ning kaugloetavaid seadmeid tutvustavad erinevate tootjate esindajad. Üritusel on kohal ka tarbijakaitse- ja tehnilise järelevalve amet, Elering ja gaasiliit.

MKMi energeetika osakonna eksperdi Rein Vaksi sõnul on gaasikütte valdkond jõudmas järgi elektri valdkonnale, kus kauglugemine on väga edukalt juurutatud.

"Kauglugemise seadmed peavad olema paigas aastaks 2020 ja kauglugemissüsteem hakkab 2021. aastal tööle. Seega on praegu paras aeg seadmete tellimiseks ja igati tervitatav, et tutvustatakse erinevaid kauglugemise võimalusi," rääkis ta.

Toomas Peegi ja Peep Põldsammi loodud Levikomi peamised tegevussuunad on asjade internet, IT, sideteenused ja videovalve.

Liitu ITuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Robert PedajaReklaami projektijuhtTel: 5349 9052