Seni ärilinnakuna tegutsenud enam kui 10 000 töötajaga Ülemiste Citys on arendajate prognoosi kohaselt juba 2025. aastaks üle tuhande püsielaniku. Homme saab esimene kortermaja seal nurgakivi.

- Lennujaama kõrvale vana Dvigateli tsehhi asemele ehitatav elumaja kannab kunagise maadleja Georg Lurichi nime.
- Foto: Mainor Ülemiste
Esimese kortermajana vamib Valukoja tänaval rammumehe Georg Lurichi järgi nimetatud hoone, millele panevad täna nurgakivi Ülemiste City arendaja Mainor Ülemiste ja ehitusfirma Fund Ehitus.
Dvigateli 19. sajandist pärit paekivimüüride vahele kerkiv Lurichi maja hakkab koosnema kahest tornist: 13korruselisest üürikorteriga osast ja 8korruselisest bürootornist.
"Enne elupindade rajamisega alustamist tahtsime olla kindlad, et linnakus oleks olemas korralik valik kaupluseid ja teenusepakkujaid, lasteaed-koolid, restoranid-kohvikud, treenimisvõimalused ja korralik transpordiühendus. Nüüd oleme selleks valmis," kinnitas Mainor Ülemiste juht Margus Nõlvak mullu augustis.
"Linnakusse kerkivad kodud on mõeldud esmajoones inimestele, kes on Ülemiste Citysse tööle saabunud välisriikidest aga ka spetsialistidele teistest Eesti linnadest," selgitas ta. "Tänaseks linnakus tööl käivast 10 000 inimesest on hinnanguliselt 15% välismaalased ja kaugemalt tulijad, mistõttu on üürikorterid linnakus juba hädavajalik täiendus," märkis ta Nõlvak toona.
Seotud lood
Koosoleku pidamine tähendab rohkemat kui lihtsalt arutelu – see hõlmab päevakorra koostamist, hääletusi, otsuste dokumenteerimist ja protokollide koostamist, kusjuures aina sagedamini toimuvad nõupidamised üle veebi. Eesti tarkvaraarendaja Ektaco on loonud lahenduse, mis viib koosolekute korraldamise uuele tasemele, olgu selleks aastakoosolek, avaliku sektori istung või aktsionäride üldkogu.