• 18.06.19, 16:33
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

E-residentide firmade kuine maksutulu ületas miljoni piiri

Aprillis tasusid e-residentide poolt loodud ettevõtted Eestis makse enam kui miljoni euro ulatuses, mainitud piir ületati projekti ajaloos esmakordselt.
E-residentsus 2.0 viib viie aasta eest loodud programmi uuele tasemele.
  • E-residentsus 2.0 viib viie aasta eest loodud programmi uuele tasemele. Foto: medium.com/e-residency-blog
Lisaks on e-residentide keskmine maksutulu ettevõtte kohta võrreldes eelmise aasta algusega kasvanud ligikaudu 30%. E-residentsuse programmi tegevjuhi Ott Vatteri sõnul näitab tulemus seda, et usaldus programmi vastu kasvab ja e-residentsus muutub rahvusvaheliselt üha tugevamaks brändiks.
Vatter märkis, et ehkki enam kui miljoni euro suurune maksutulu kuus on suurepärane, pööratakse tulevikus e-residentsuse majanduslikule kasule veel suuremat tähelepanu. Prioriteediks on keskenduda e-residentide poolt loodud ettevõtete sisulisele väärtusele ja majandusliku mõju suurendamisele.
"E-residentsuse projekt teenib terve Eesti ühiskonna huve. Lisaks sellele, et e-residentide poolt loodud ettevõtted rikastavad ja elavdavad kohalikku majandust, aitab neist laekuv otsene ja kaudne maksutulu tõsta Eesti inimeste elukvaliteeti ning luua uusi töökohti," märkis ta.
Maksutulu suurenemist on vedanud e-residentide poolt loodud ettevõtete hulga kasv. Tänavu veebruarist maini asutasid e-residendid 123 uut Eestis makse tasuvat ettevõtet. Suurima panuse andsid programmeerimis- ja konsultatsiooniteenused IT-vallas. Mainitud perioodil loodi selles valdkonnas 43 uut Eesti firmat.
Ott Vatteri sõnul on e-residentide huvi IT-sektoris tegutsemise vastu olnud suur programmi algusest. "Näeme infotehnoloogia spetsialiste väga olulise sihtgrupina. Nende jaoks loob e-residentsuse programm tohutut väärtust, pakkudes globaalsel turul tegutsejatele võimalust juhtida oma ettevõtet sõltumata asukohast," ütles ta.
Kuigi IT-sektoris tegutsemine on e-residentidest ettevõtjate seas populaarseim, on firmasid loodud ka veonduse, laonduse, põllu- ja metsamajanduse, veevarustuse, tervishoiu, hariduse ja töötleva tööstuse valdkonda. "E-residentide mitmekülgne profiil näitab, et meie teenused suudavad rahuldada erinevates sektoris tegutsevate ettevõtjate vajadusi," märkis Vatter.
Veebruarist maini laekus e-residentide loodud firmadelt maksudena 2,8 miljonit eurot. Suurima panuse on sellesse andnud info ja side sektor (647 602 eurot ehk 23%), kutse-, teadus- ja tehnikaalane tegevus (538 847 eurot ehk 19%) ning finants- ja kindlustusalane tegevus (359 699 eurot ehk 13%), moodustades 55% kõigist sektoritest laekunud e-residentide maksutuludest.
Võrreldes eelmise aasta algusega on keskmine maksutulu ettevõtte kohta kasvanud kolmandiku võrra ja jõudnud tänaseks 15 228 euroni.
Maksutulu suurenemine on seotud ka e-residentide loodud ettevõtetes töötavate inimeste arvu kasvuga, mis on selle aasta veebruarist maini suurenenud 167 inimese võrra. See on olnud suurim haldus- ja abitegevuste sektoris, kuhu on jaanuarist maini võetud täiendavalt tööle 70 inimest.
"E-residentide ettevõtted loovad uusi töökohti ka Eesti inimestele, eriti olukorras, kui otsitakse kohalikku ekspertiisi, mille järgi ilmneb vajadus kõige sagedamini äri toomisel või laienemisel Eestisse," selgitas Vatter.
E-residentsuse programm loodi 2014. aasta lõpus eesmärgiga pakkuda välisriigi kodanikele turvalist ligipääsu Eesti riigi e-teenustele. E-residendi digi-ID-kaardi omanik saab dokumente digitaalselt allkirjastada ja logida sisse portaalidesse ja infosüsteemidesse, mis tunnistavad Eesti ID-kaarti. E-residentsus ei anna kodakondsust, maksuresidentsust, elamisluba ja Eestisse või Euroopa Liitu sisenemise luba.
Alates e-residentsuse programmi käivitamisest on e-residendid Eestisse loonud ligikaudu 7200 ettevõtet, milles töötab umbes 1300 inimest. Eelmise aasta e-residentide ettevõtete maksutulu oli 8,73 miljonit eurot.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 13.11.24, 07:00
Arvutipargi renditeenusega investeerib ettevõtja oma põhiärisse
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele