Sideteenuste töökindluse tagamiseks ja tõstmiseks dubleeris Elisa raadiovõrgu, mis sai teoks tänu viimaste aastate tehnoloogiliste võimaluste arengule.
- Elisa tehnoloogiaüksuse juht Toomas Polli. Foto: Elisa
Elisal on tänasest dubleeritud kõik raadiovõrgu keskjaama seadmed, mis asuvad geograafiliselt eri kohtades ja võimaldavad tänu sellele tagada põhiteenuste toimivuse ka ühe raadiovõrgu keskjaama või võrgusõlme mittetoimimise korral.
Elisa tehnoloogiaüksuse juht Toomas Polli sõnas, et kolmes faasis teostatud raadiovõrgu dubleerimine on lõpule jõudnud, tagades ettevõtte mobiilsidevõrgule senisest veelgi parema töökindluse.
"Sisuliselt on meil täna kaks raadiovõrgu keskseadet nii 2G kui 3G tarbeks, millest üks on passiivne ja teine aktiivne. Kui aktiivsega peaks midagi juhtuma, siis võtab töö üle passiivne keskjaamaruum, mis tagab 2G ja 3G tugijaamade töö," märkis ta.
"4G tehnoloogia oma olemuselt eraldi raadiovõrgu keskseadet ei vaja ning seetõttu on sealne raadiovõrgu dubleeritus juba varasemalt tagatud. Antud muudatus hõlmab tuhandeid 2G ja 3G tugijaamu üle kogu Eesti," lisas Polli.
Raadiovõrgu dubleerimine vähendab Elisa teatel teenuste mittetoimimise riski. "Varasemalt polnud raadiovõrgu dubleerimine tehniliselt võimalik, kuid tehnoloogia arenguga viimastel aastatel on see võimalus tekkinud. Tegime seda omal initsiatiivil, et pakkuda klientidele parimat teenuste kvaliteeti ja tagada teenuste kättesaadavus igas olukorras," lisas Toomas Polli.
1000 töötajaga Elisa Eesti ASi siht on saada suurimaks kommunikatsiooni- ja meelelahutusettevõtteks Eestis. Elisa käive oli mullu 169,7 miljonit eurot.
Seotud lood
Tehisintellekti rakendades toovad kõige kiiremini kulutused tagasi rahaliselt suure mõjuga lahendused, näiteks allahindluste ja lao optimeerimine, aga ka senise käsitsitöö automatiseerimine.
Hetkel kuum
Tagasi ITuudised esilehele