Autor: Indrek Kald • 16. august 2019

Asjade interneti sihikule võtnud Incap pea kahekordistas kasumi

Saaremaal ja Indias elektroonikatehastega opereeriv Incap suutis kasvatada esimese poolaasta jooksul käivet võrreldes eelmise aasta sama ajaga 38% ning kasumit 87%.
Incapi tehased asuvad Kuressaares ja Indias Tumkuris.
Foto: Arno Mikkor

Ettevõtte müügitulu ulatus 37,2 miljoni euroni ning kasum 5,7 miljoni euroni.

Incapi rahvusvahelise grupi juhi Otto Richard Pukki sõnul aitas headele tulemustele kaasa toodete tarnimine paljudele uutele klientidele.

"Oleme suutnud laiendada oma kliendibaasi eriti IoT ehk asjade interneti ja kergliikurite valdkonnas. Samas oleme suutnud jätkata ka oma pikaajalisi projekte nii Eesti kui India tehase klientidega," selgitas ta.

Kasvule on aidanud Pukki sõnul kaasa nii efektiivne organisatsioonistruktuur, paindlikkus kui ka pidevad uuendused tootmises. "Meil on väga professionaalne ja efektiivne meeskond nii Kuressaare kui ka Tumkuri tootmisüksuses, kelle abil oleme suutnud olla viimastel aastatel tugeval kasvukursil," kiitis Pukk oma meeskonda.

Rahvusvahelise elektroonikatootja juhi sõnul plaanib ettevõte jätkata kasvutrendil ka edaspidi, sest ka globaalne elektroonikasektor koos asjade interneti ja teiste erinevate elektroonikaelementidega on täna kasvamas.

"Kuigi konkurents sektoris on endiselt üsna karm ja samuti jätkuvad ka probleemid tootmiseks vajalike elektroonikakomponentide kättesaadavusega, usun, et suudame hoida oma tugevat turupositsiooni, kui jätkame sama efektiivselt nagu praegu," selgitas Pukk. Tema sõnul on ettevõte avatud kõigiks kasvuvõimalusteks ning vajadusel ka laienemiseks.

Rahvusvahelise elektroonikaseadmete tootja Incap lahendusi võib leida näiteks kaugloetavatest elektriarvestitest, tänavatel sõitvatest kergliikuritest, Eesti erinevate piirkondade nutikatest tänavavalgustitest, aga ka maailma suurima merekontserni seadmetest ning tuntuima liftitootja süsteemidest.

Ettevõtte tootmine toimub nii Saaremaal Kuressaares kui ka Indias Tumkuris ning osa meeskonnast asub Helsingis ja Hongkongis. Kogu grupi eelmise aasta käive oli 59 miljonit eurot, kasvades aastaga 21,5%. Ettevõtte kasumiks kujunes 5,8 miljonit eurot.

Liitu ITuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu ITuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 5836 1474