• 01.10.19, 10:50
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Eesti finantstehnoloogia sektori müügitulu tänavu kolmekordistub

Võrreldes eelmise aastaga prognoosivad Eesti finantstehnoloogia ettevõtted tänavu sektori müügitulu kolmekordistumist, selgus TalTechi ning FinanceEstonia ühisuuringust.
FinanceEstonia fintech -töögrupi juht Kaido Saar.
  • FinanceEstonia fintech -töögrupi juht Kaido Saar.
  • Foto: Terje Lepp
Uuringust "FinTech Report Estonia 2019" saab esmakordselt tervikliku ülevaate Eesti fintech-maastiku hetkeseisust, olulisematest tulevikutrendidest ning ettevõtjate ees seisvatest probleemidest.
"2018. aasta lõpu seisuga oli uuringu kohaselt Eestis registreeritud vähemalt 84 ettevõtet, mille tegevust on võimalik liigitada fintechi alla," ütles uurimisgruppi juhtinud tehnikaülikooli dotsent Laivi Laidroo.
"Seejuures on Eesti fintech-ettevõtted väikesemahulise koduturu tõttu seadnud oma sihid peamiselt välisturgudele ning ootavad suurimat kasvu just sealt," lisas ta.
Uuringust selgus, et Eesti finantstehnoloogia ettevõtted hindavad kõrgelt siinset soodsat ärikliimat ning ühiskonna digitaliseeritust, kuid peavad probleemseks sobivate oskustega töötajate vähesust ning seadusandluses valitsevat ebakindlust.
"Kitsaskohana nähakse regulatsioonide kohandamist: rohkem soovitakse näha regulaatori kaasamõtlemist, et tarbijate huvide kaitsmise kõrval ei kannataks innovatsioon," kinnitas FinanceEstonia fintech-töögrupi juht Kaido Saar.
Osad Eesti finantstehnoloogia firmad kinnitasid uuringus, et siinne finantsinspektsioon rakendab regulatsioone kõige karmimal võimalikul moel ning on üldse liialt konservatiivne.
Kõige tõenäolisema tulevikustsenaariumina näeb sektor ise seda, et traditsiooniliste finantsasutuste väljatõrjumise asemel hakatakse pankade rolli üha enam täiendama.
"Koos otsitakse viise, kuidas partnerlusega paremaid teenuseid pakkuda ja kliendibaasi kasvatada. Nii peab kaasaegne pank olema ise juba sisuliselt fintech-ettevõte," lisas Kaido Saar.
Kaks kolmandikku sektori ettevõtetest on loodud viimase nelja aasta jooksul. Fintech-firmade varade maht oli 2017. aastal kokku 427 miljonit eurot ning müügitulu ulatus ligikaudu 235 miljoni euroni, selgus TalTechi majandusanalüüsi ja rahanduse instituudi ning FinanceEstonia koostööd valminud uuringust.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 04.04.25, 12:48
Ära maga maha: Euroopa väärtuslikeim börsifirma korraldab Eestis olulise sündmuse
Värskelt Euroopa kõige väärtuslikumaks börsifirmaks kerkinud Saksa tarkvaraarendaja SAP korraldab Tallinnas sündmuse – SAP Innovation Day Estonia, kus jagatakse soovitusi ning viise ettevõtte kasvuks ning kuidas panna AI ja kaasaegne andmeanalüüs konkurentsieelisena kõige efektiivsemalt tööle.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele